To je docela běžný problém, že lidé rychle utratí peníze. Pokud je vám to známé a víte o sobě, že nedokážete šetřit přesto, že byste velmi chtěli, stále existuje způsob, jak vaši peněženku zachránit.

Jde o metodu, během níž si odkládáte peníze napříč celým rokem a ani si toho nevšimnete. První týden v roce si odložíte padesátikorunu. Druhý týden dvě, a tak dále. Takovým způsobem, ušetříte ročně desetitisíce korun.

Metoda, kterou jsme zmínili se nazývá 52 týdenní výzva. Existuje však i něco s názvem 365 denní výzva. To znamená, že první den v týdnu si odložíte dvacetikorunu a poslední den sedm dvacetikorun. Kolik je den v týdnu, tolik peněz si odložíte.

Na konci měsíce, stoupání anulujete a začnete od znova. Za týden si takto dokážete odložit na hodnotu slavnostnější večeře ve dvou.

Tímto způsobem si ušetříte na konci roku tisíce korun. Není to sice ani o stovku více než při první metodě, ale rozhodně je efektivnější. Kterou si zvolíte je však jen vás, protože samotný výsledek docílíte oběma způsoby. Hodně štěstí.

Zdroj:  indy100.com