Česká tenistka Tereza Martincová se v Petrohradu dokázala prokousat tříkolovou kvalifikací a probojovala se do hlavního turnaje, na kterém vítězství obhajuje Petra Kvitová. Úspěch tenistku samozřejmě potěšil, ale následně se na svém instagramovém účtu vyjádřila k ruským fanouškům. (Foto: Youtube)

Překvapivou výhrou 6:4, 6:1 nad Natalií Vichljancevovou Martincová ukončila povedenou tříkolovou kvalifikaci. A následoval její komentář na Instagramu.

„Jsem tak hrdá na náš národ. Po dnešní zkušenosti, kdy jsem hrála proti domácí hvězdě, jsem si opět připomněla, jak jsme skvělý národ. V životě jsem nezažila, aby diváci za celou dobu zápasu nezatleskali ani po výborné výměně, pokud jsem ji vyhrála já. Přísahám, že bylo hrobové ticho po každém mém vyhraném míči, ať už to byla výborná výměna, zabitý míč, eso, cokoli. Nejde o mě, ale o způsob podpory, který předvedli. Chápu, že fandí, ale pokud já dám dvojchybu a publikum vášnivě tleská? Nebo mezi prvním a druhým servisem slyším opakované výkřiky? Jakkoli se snaží rozhodit tu druhou, než je domácí. Když si vzpomenu na Prague Open, kde jste fandili neskutečně oboustranně, jsem hrdá na to, jací jsme. Jsem na vás opravdu pyšná, jelikož toto bylo nechutné. Dnes jsem nebojovala jen za sebe, ale za nás všechny, jelikož se nenechám porazit tak nechutným národem. Ne všichni Rusové jsou takoví, ale velká většina bohužel ano," okomentovala Martincová.

A reakce českých fanoušků a internetových uživatelů na sebe nenechala dlouho čekat. Ale jak to tak v posledních letech je, český národ je opět rozdělený na dvě poloviny.

Podívejme se nejdříve uživatele, kteří s českou tenistkou nesouhlasí.