Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer a ministryně integrace Susanne Raabová zažívají účinky multikulturní politiky na vlastní kůži. (Foto: Youtube)

Po násilných střetech mezi Kurdy a tureckými nacionalisty v minulém týdnu bylo oběma politikům  vyhrožováno násilnou smrtí, proto musí být pod policejní ochranou. To jsou plody tolerance vůči netoleranci, namísto velmi chválené integrace se na území Rakouska objevují  konflikty.

Rakouští politici nyní pociťují následky útoků tureckých ultranacionalistů na kurdské a levicové demonstranty ve Vídni. Ultranacionalisté hrozí  ministru vnitra Karlu Nehammerovi a ministryni pro integraci Susanne Raabové (oba ÖVP). Oba jsou nyní nepřetržitě hlídáni speciální jednotkou rakouské policie „Cobra“. Úřad pro ochranu ústavy opatření doporučil po posouzení nebezpečné situace.

„Nenecháme se zastrašit,“ zdůraznila Raabová. Ministr vnitra Nehammer řekl, že pro něj začal nový a nepříjemný život. Rakouská vláda však nebude ovluvňována potenciálními zločinci.

Minulý týden došlo k násilným útokům tureckých extremistů na účastníky demonstrace. Zapojeni byli také příznivci tzv. „Šedých vlků“, hnutí, které bylo považováno za pravicově extremistické. Policie stála mezi oběma tábory. Při demonstracích bylo zraněno celkem sedm policistů a policejní služební pes.

Zdroj:  politikstube.com