Internetem koluje video o podivném nacistickém spiknutí: Pod věčným ledem Antarktidy se prý skrývá tajná nacistická základna UFO… (Foto: Youtube)

Video skupiny ufologů s názvem „SecureTeam10“ zaznamenalo během krátké doby půl milionu zhlédnutí.

Osmiminutový film začíná zdánlivou vědeckou senzací: podle videa byla v Antarktidě zjištěna gravitační anomálie.

Tato „anomálie“ má průměr 150 mil (asi 240 kilometrů) a hloubku 850 metrů. Nachází se v oblasti pod Antarktidou zvané Wilkesova země.

Ve videu se píše: „Věda dodnes nedokázala zjistit, co přesně se pod ledovým příkrovem nachází.“

Skutečnost je taková, že anomálie byla zjištěna vědci v Antarktidě již v roce 2006. Vědci, mezi nimiž byli i pracovníci americké vesmírné agentury NASA, dospěli k závěru, že anomálie byla pravděpodobně způsobena dopadem obřího meteoritu.

Nebeské těleso bylo údajně více než čtyřikrát větší než to, které před 65 miliony let zasáhlo poloostrov Yucatán (Mexiko) a je považováno za příčinu vyhynutí dinosaurů.

Odpovídající důkaz poskytl materiál známý jako „mascon“, který zde byl nalezen a který obvykle indikuje dopad velkých nebeských těles na Zemi.

Mýtus o nacistické tajné základně UFO je založen na přísně tajné expedici německých vědců.

V roce 1938 se pod velením kapitána Alfreda Ritschera vydala výzkumná loď Schwabenland na cestu do Antarktidy. Jejím úkolem je zmapovat a získat pozemek. Země byla pokřtěna „Neuschwabenland“.

Cílem bylo vybudovat velrybářskou flotilu, aby se snížila závislost na dovozu surovin. Z velrybího tuku lze vyrobit nitroglycerin – v té době výbušninu, která byla důležitá pro válečné úsilí.

Někteří lidé však uvádějí něco jiného: manévr americké armády, který se uskutečnil v Antarktidě na konci roku 1946 (operace „Highjump“).

Adolf Hitler se totiž údajně měl po válce usadit na jižním pólu, aby odtud se svými „Reichsflugscheiben“ připravil konečné vítězství…

Velitel společnosti Richard Byrd údajně varoval před „invazí nepřátelských letadel z polární oblasti“. Prý se ale nejednalo se však o záhadné německé létající disky, ale o zcela pozemní vojenské letouny ze Stalinova Sovětského svazu.

Legenda žije do dnes.

Zdroj: bild.de