Specialisté v Norsku vyšetřují příčiny úmrtí 23 lidí, kteří zemřeli po očkování proti koronaviru. Informovala o tom norská agentura pro léčivé přípravky. Co se stalo? (Foto: Pixabay)

„Bylo zaregistrováno 23 úmrtí souvisejících s vakcinací. Dosud bylo prozkoumáno celkem třináct z nich. Časté nežádoucí účinky by podle všeho mohly přispět k závažnějšímu průběhu onemocnění u starších lidí,“ píše se ve zprávě.

V dané agentuře přitom zdůrazňují, že každý takový případ je pečlivě prozkoumán. Uvádí se také, že Národní zdravotní ústav trochu poupravil doporučení pro očkování starších pacientů s vážným onemocněním.

Zmiňme, že očkování vakcínami proti koronaviru od společností Pfizer v Norsku začalo již 27. prosince, přičemž jako první byli naočkováni obyvatelé domovů pro důchodce v Oslu. V tuto chvíli bylo naočkováno více než 25 tisíc lidí.

Jak uvedla rozhlasová a televizní společnost NRK TV s odvoláním na danou agenturu, všechna úmrtí byla zaznamenána u lidí starších osmdesáti let, jejichž zdravotní stav byl špatný.

„Tyto případy nejsou nijak zvlášť alarmující. Je zcela zřejmé, že tato vakcína má velmi malý rizikový faktor, až na několik výjimek, pokud jde o starší pacienty se špatným zdravotním stavem,“ cituje NRK slova mluvčího agentury Steinara Madsena.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu a   GAB.