Sedmačtyřicetiletý muž zemřel jen několik hodin poté, co byl naočkován vakcínou proti koronaviru od společnosti Pfizer. (Foto: Flickr)

K incidentu došlo ve Vinnické oblasti na Ukrajině. V pátek večer o tom informovalo tiskové oddělení tamního ministerstva zdravotnictví.

„Dne 2. července, v 18.02 hod moskevského času (17.02 hod SEČ), bylo zaznamenáno úmrtí 47letého muže. Očkování proti covidu-19 u něj provedl mobilní tým ve 13.45 hod. V 17.00 hod si pacient stěžoval na nevolnost a následně ztratil vědomí. Okamžitě mu byla přivolána lékařská pomoc, která provedla resuscitaci. Bohužel však lékaři v 18.02 hod museli konstatovat smrt muže,“ uvádí se ve zprávě.

Nutno poznamenat, že během první hodiny po očkování nebyly u muže zaznamenány žádné nežádoucí účinky na tento léčivý přípravek.

„Podle informací resortu zdravotnictví v regionu Vinnické oblasti byl muž očkován proti covidu-19 vakcínou Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Pět dalších lidí, kteří byli očkováni ze stejné lahvičky spolu se zesnulým, se cítí dobře a jejich zdravotní stav je uspokojivý,“ dodal resort zdravotnictví.

Tamní ministerstvo v současné chvíli vyšetřuje okolnosti případu.