Abdul Kareem z Kéraly vlastnoručně proměnil 27 akrů neúrodné půdy v kvetoucí les s pěti tisíci stromy, který dnes hostí nespočet druhů rostlin a živočichů. (Foto: Youtube)

Vzhledem k tomu, že masové odlesňování je jedním z hlavních faktorů, které přispívají ke změně klimatu, dělá několik neopěvovaných hrdinů vše pro to, aby na záchranu životního prostředí nebylo pozdě.

Jedním z takových hrdinů je 74letý Abdul Kareem z kéralského Kasaragodu. Již několik desetiletí sám pěstuje na 27 akrech půdy miniles, který poskytuje útočiště nesčetným druhům ptáků, divokých zvířat a léčivých rostlin.

Kareem, který v 70. letech pracoval v Perském zálivu, se nechal inspirovat zesnulým šejkem Zayedem bin Sultanem Al Nahyanem, otcem zakladatelem SAE, který zahájil program na ozelenění pouště výsadbou stromů. Když se Kareem v roce 1977 vrátil domů, koupil ve svém rodném městě 5 akrů neúrodné půdy na svahu za 3 750 rupií.

„V okolí nebyly žádné stromy, voda ani domy. Byla tam jen kamenitá půda,“ říká v rozhovoru pro The Better India.

Ale navzdory herkulovskému úkolu, který ho čekal, a kritice ze strany rodiny a sousedů se tento muž-armáda protloukl ke splnění svého snu.

Čas trávil převážením kanystrů s vodou na dvoukoláku, aby vypěstoval stromky, z nichž se během let staly stovky bujných stromů. Pětihektarový les se brzy rozrostl na 27 akrů, kde roste více než 5 000 druhů stromů a žijí tisíce ptáků a zvířat.

V roce 1983, aby se o své těžké dílo mohl blíže starat, postavil Kareem uvnitř lesa dům, kde od té doby žije se svou rodinou.

Podívejte se, jak tento hrdina překonal několik neúspěchů a proč je i nadále inspirován k pokračování ve svém srdceryvném úsilí:

Zdroj: thebetterindia.com