Elon Musk koupil Twitter a světové elity se ocitly v panice – Bidenova administrativa několik dní po jeho oznámení založila „Radu pro řízení dezinformací“, která… (Foto: Flickr)

…po níž Spojené státy, EU a 32 zemí mimo EU oznámily „Deklaraci pro budoucnost internetu“, která obsahuje formulaci, jež požaduje, aby webové služby odstraňovaly nelegální obsah a zabraňovaly „poškozování“ uživatelů – což je mimo jiné kód pro podlé tweety.

Další globalista, Bill Gates, mluví mastně poté, co Musk přirovnal bývalého nejbohatšího muže světa k emoji těhotného muže.

Muskova koupě také přiměla konstelaci 26 nevládních organizací napojených na Sorose, aby podepsaly dopis vyjadřující znepokojení nad tímto plánem – napsaly, že „převzetí Twitteru Elonem Muskem dále toxikuje náš informační ekosystém a bude přímou hrozbou pro veřejnou bezpečnost, zejména mezi těmi, kteří jsou již nyní nejvíce zranitelní a marginalizovaní“.

Autoři uvádějí, že pod Muskovým vedením „hrozí, že se Twitter stane žumpou dezinformací s připojenou značkou, která znečistí náš informační ekosystém v době, kdy je důvěra v instituce a zpravodajská média již tak na historickém minimu,“ a dodávají: „Vaše dolary za reklamu mohou buď financovat Muskův marnivý projekt, nebo ho pohnat k odpovědnosti. Vyzýváme vás, abyste od Muska požadovali dodržování těchto základních standardů důvěry a bezpečnosti komunity, a pokud tomu tak nebude, stáhněte své výdaje na reklamu z Twitteru.“

Ti, kdo inzerují na Twitteru, by podle dopisu riskovali, že se jejich společnost spojí „s platformou posilující nenávist, extremismus, zdravotní dezinformace a konspirační teorie“.

Rychlý přehled signatářů:

Musk na kampaň proti své osobě reagoval otázkou: „Kdo financuje tyto organizace, které chtějí kontrolovat váš přístup k informacím? Pojďme to vyšetřit…“ a dodal: „Sluneční světlo je nejlepší dezinfekce.“.

Deník Daily Mail za tímto účelem zapátral mezi signatáři a uvedl stručný přehled několika klíčových hráčů. Uvádíme je níže:

NICOLE GILLOVÁ, SPOLUZAKLADATELKA A VÝKONNÁ ŘEDITELKA

Accountable Tech je skupina se sídlem ve Washingtonu DC, kterou vedou Nicole Gillová, politická aktivistka a zakladatelka Pochodu za daně 2017, a Jesse Lehrich, bývalý zahraničněpolitický mluvčí kampaně Hillary Clintonové a synovec Davida Axelroda, bývalého vrchního poradce Baracka Obamy.

‚Obři sociálních médií narušují naši konsenzuální realitu a posouvají demokracii na okraj,‘ uvádějí na svých webových stránkách.

„Accountable Tech se brání.

Skupina byla založena v květnu 2020 a je organizací 501(c)(4), což znamená, že nemusí zveřejňovat seznam svých dárců, a na webových stránkách neuvádí, kdo ji financuje.

MEDIA MATTERS FOR AMERICA – DAVID BROCK, ZAKLADATEL A PŘEDSEDA SPOLEČNOSTI

Společnost Media Matters for America založil v květnu 2004 David Brock – bývalý konzervativní novinář, který se stal liberálem a v roce 2017 ho server Politico označil za „útočného psa demokratů“.

‚Vykonavatel Clintonové, který shromáždil desítky milionů dolarů a vytvořil dalekosáhlou síť externích skupin, aby prosadil její prezidentskou kandidaturu, se nyní zaměřuje na Trumpa,‘ napsali tehdy.

„Brock za svou věcí shromažďuje demokratické megadonátory, a i když může být někdy kontroverzní, málokdo si vsadí proti jeho úsilí. Jeho chapadla sahají daleko, včetně jeho neziskové organizace Media Matters, která monitoruje média, a opozičního výzkumného super PAC American Bridge.

Media Matters for America uvádí, že se „věnuje komplexnímu monitorování, analýze a nápravě konzervativních dezinformací v amerických médiích“.

Podle organizace Influence Watch byla skupina založena za přispění asi 2 milionů dolarů od významných liberálních dárců, jako je Susie Tompkins Buellová, 78letá spoluzakladatelka oděvních značek Esprit a The North Face, 74letý Leo Hindery, soukromý investor specializující se na média, a James Hormel, který zemřel v srpnu ve věku 88 let.

Hormel byl dědicem bohatství v oboru masných výrobků a prvním otevřeně homosexuálním mužem, který zastupoval Spojené státy jako velvyslanec – od roku 1997 v Lucembursku. V roce 1981 také spoluzaložil organizaci Human Rights Campaign – nejvýznamnější národní skupinu pro práva homosexuálů.

Media Matters financuje koalice dárců, mezi nimiž je i National Education Association – největší americký odborový svaz zastupující učitele a další školské pracovníky – a několik židovských skupin, například Combined Jewish Philanthropies of Greater Boston a Community Foundation of the United Jewish Federation of San Diego.

UltraViolet je nejnovější z této trojice, byla založena v roce 2012.

‚UltraViolet je mocná a rychle rostoucí komunita lidí mobilizovaných k boji proti sexismu a vytvoření inkluzivnějšího světa, který přesně reprezentuje všechny ženy, od politiky a vlády až po média a popkulturu,‘ uvádí na svých webových stránkách.

„Založili jsme UltraViolet na základě zásady, že s kombinací organizování, technologií, kreativní kampaně a síly lidí můžeme zvítězit. Ultraviolet vede kreativní a průlomové kampaně, které vyhrávají od politiky po kulturu.

Skupinu podporuje také několik odborových svazů – mimo jiné Americká federace odborových svazů – Kongres průmyslových organizací (AFL-CIO) a Americká federace učitelů.

Musk je známý odpůrce odborů a z akcí Bílého domu zaměřených na výrobu elektromobilů byl vyloučen kvůli tomu, že zaměstnanci společnosti Tesla nejsou odborově organizováni.

Společnost UltraViolet je podporována řadou rodinných nadací, včetně nadace NoVo Foundation, kterou založil syn Warrena Buffeta Peter.

NoVo se snaží pomáhat marginalizovaným a utlačovaným skupinám ve společnosti.

Podporuje ji také jedna z mnoha nadací rodiny Pritzkerů, Libra.

Chicagští miliardáři jsou členy jedné z nejbohatších amerických rodin, která své peníze vydělala převážně díky hotelovému řetězci Hyatt.

Šestasedmdesátiletý Nicholas Pritzker a jeho žena Susan založili nadaci Libra v roce 2002 a tato organizace nyní „podporuje organizace v první linii, které budují svět, v němž se daří barevným komunitám“.

FAIR VOTE UK – KYLE TAYLOR, ZAKLADATEL

Ne všechny z 26 skupin, které dopis podepsaly, mají sídlo v USA.

Mezi signatáři je i britská skupina Fair Vote UK, která se snaží „řešit problém zneužívání údajů, manipulace s voliči a nedostatečné transparentnosti voleb“.

Jedná se o malou skupinu, která deklaruje všechny dary nad 500 liber (624 USD) a na svých stránkách potvrzuje pouze pět takových darů.

CENTRUM PRO BOJ PROTI DIGITÁLNÍ NENÁVISTI – IMRAN AHMED, ZAKLADATEL A VÝKONNÝ ŘEDITEL

Dalším signatářem se sídlem v Británii bylo Centrum pro potírání digitální nenávisti, které vede bývalý poradce vysokých představitelů Labouristické strany Imran Ahmed.

Skupina se rozšířila a má kancelář ve Washingtonu, ale její práce je z velké části britská.

‚Centrum je známé především díky spolupráci s Rachel Rileyovou na odstranění kontroverzní krajně pravicové komentátorky Katie Hopkinsové z Twitteru a konspiračního teoretika Davida Ickeho z Facebooku a Youtube,‘ uvádí Influence Watch.


Do vosího hnízda bylo oficiálně kopnuto.

Zdroj: zerohedge.com