Spotřeba energie na vytápění nového soukromého bazénu PM Sunak byla tak vysoká, že byla provedena modernizace místní elektrické sítě. (Foto: Twitter)

Vzhledem k tomu, že zbytek Spojeného království se potýká s vysokými náklady na energii, byla v zemi modernizována místní elektrická síť, aby mohl být vyhříván soukromý bazén patřící premiérovi Rishi Sunakovi.

Podle deníku Guardian byla spotřeba elektřiny na vytápění bazénu tak vysoká, že musela být místní síť modernizována, aby pokryla energetické potřeby.

Tento krok britské pm přichází v době, kdy se občané v celé zemi snaží omezit spotřebu energie kvůli krizi životních nákladů.

V odlehlé části poblíž Sunakova soukromého pozemku v severním Yorkshiru bylo instalováno dodatečné elektrické zařízení, jehož cílem bylo zajistit více energie dodávané z národní sítě.

Po dokončení modernizace byla u jeho sídla, kde tráví víkendy, zahájena výstavba nového bazénu, tělocvičny a tenisového kurtu.

Podle zpráv bude Sunak náklady na modernizaci hradit osobně.

Zatímco Sunakův dvanáctimetrový bazén je již připraven, ostatní veřejně provozované lázně a koupaliště jsou kvůli vysokým nákladům na energie nuceny omezit svůj provoz.

Zdroje také naznačují, že Sunakův bazén byl postaven na zemědělské půdě, která dříve sloužila k pastvě zvířat.

Zdroj: euroweeklynews.com