Ačkoli je mnohým zřejmé, proč jsou mainstreamová média – tak naprosto rozhořčena rozhodnutím nejbohatšího muže světa nabídnout koupi Twitteru, krátký výbuch z minulosti MSNBC slouží jako důležitá připomínka toho, jak média a jejich vládci vidí svou roli v moderní společnosti. (Foto: Youtube)

V době, kdy se spouští hodiny reportáží a lavina op-edů, které mají masám vysvětlit, proč by měly vzít do ruky vidle, když Elon Musk nabízí akcionářům koupi sociální mediální platformy s výraznou prémií, tento krátký klip MSNBC z roku 2017 dokonale shrnuje, v čem spočívá skutečná panika.

Nikdo jiný než Mika Brzezinski, moderátorka pořadu MSNBC „Morning Joe“, v něm nahlas pronesl následující slova…

„Nebezpečné hrany jsou v tom, že se snaží podkopat média, snaží se vymýšlet si vlastní fakta, a mohlo by se stát, že zatímco se nezaměstnanost a ekonomika zhoršují, mohl by podkopat komunikaci natolik, že vlastně může kontrolovat, co přesně si lidé myslí…“

A pak hřebíček do rakve „jejda, právě jsem řekl pravdu“:

„…a to je naše práce.“

Na to odpovídá šumivý Joe Scarborough:

„Jo“.

Celý klip si pusťte zde:

A kdybyste si snad mysleli, že se její názor za ta léta změnil a že si uvědomila, jakou chybu udělala, v pátečním pořadu „Morning Joe“ Brezinskiová zdvojnásobila svůj názor a bila na poplach kvůli možným otřesům ve vedení Twitteru, přičemž hypotetické převzetí společnosti Elonem Muskem označila za „velmi nebezpečný precedens“ pro Ameriku.

„…existují nějaké způsoby, jak ho zastavit, pokud by chtěl koupit Twitter? Existují nějaké ochranné zábrany proti něčemu takovému? Protože by to mohl být velmi nebezpečný precedens,“

„Nevěří v důsledky slov,“ dodal host, který již dříve napsal, že „pokus Elona Muska koupit Twitter představuje novou mrazivou hrozbu: miliardářští trollové přebírají kontrolu nad sociálními médii“.

Zdroj: zerohedge.com