Moskva rozhodně odsuzuje ty, kdo shazují venezuelskou společnost do propasti krvavých nesvárů. Uvádí se to v prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace. (Foto: Wikimedia)

„Podobný úmyslné a zjevně dobře promyšlené vytvoření dvojvládí ve Venezuele, utváření alternativního centra přijatí rozhodnutí je přímou cestou k chaosu, likvidaci základů venezuelské státnosti. Objevily se první lidské oběti. Rozhodně odsuzujeme ty, kdo shazují venezuelskou společnost do propasti krvavých nesvárů," zdůraznili na rezortu.

„Vidíme v opovážlivém jednání Washingtonu novou demonstraci totálního ignorování norem a principů mezinárodního práva, pokus o zahrání roli samozvaného pána osudu jiných národů. Je vidět odhodlání uskutečnit ve Venezuele osvědčené scénáře výměny nepohodlných vlád," dodali na MZV.

Prezident USA Donald Trump ze své strany přiznal předsedu venezuelského parlamentu za prezidenta země. Dříve, jak informovala média, americká administrativa zvažovala možnost uznat hlavu venezuelského opozičního parlamentu Juana Guaidóa za jediného legitimního vůdce.

Venezuela zastavuje diplomatické vztahy s USA po pokusu o převrat, prohlásil Maduro

Venezuelský předseda složil prezidentskou přísahu. Trump jej uznal za prezidenta země