V Paříži zemřel během operace na zvětšení pohlavního údu belgický podnikatel Ehud Arye Laniado. Informoval o tom britský bulvární list Daily Mail. (Foto: Flickr)

Příčinou smrti byl srdeční záchvat, k němuž došlo po injekci do genitálií. Lékaři se ho snažili resuscitovat, ale marně. Společnost Omega Diamonds, jejímž ředitelem byl Laniado, potvrdila jeho smrt. Předpokládá se, že bude pochován ve své vlasti – v Izraeli.

Ehud Laniado zbohatl díky obchodu s drahokamy a byl považován za jednoho z největších odborníků na surové diamanty.

V roce 2015 miliardář prodal vzácný diamant Modrá luna Josephiny o váze 12,03 karátů za 48,4 milionů dolarů. Kromě jiného mu patřil nejdražší penthouse v Monaku v hodnotě kolem 35 milionů dolarů.

V roce 2013 Laniado a jeho obchodní partner byli obviněni z neplacení daní. Aby se vyhnuli trestu, museli zaplatit 160 milionů eur. Miliardář byl také podezřelý z toho, že poskytl celnici nepravdivé nebo neúplné informace při dovozu diamantů z Angoly a z Konga.

Nehledě na bohatství se miliardář velmi styděl za svou malou postavu, píše Daily Mail s odkazem na slova nebožtíkova kamaráda.

„Přestával myslet na svou výšku pouze ve chvíli, když účetní na jeho žádost předčítal informace o jeho bankovním účtu, což se konalo mnohokrát denně,“ tvrdí.

Zdroj:  dailymail.co.uk