Tělo žraloka, které bylo naložené ve formaldehydu, našel badatel Luke v opuštěné zoo na jihu australského Melbourne. (Foto: Youtube)

Tělo žraloka značně poškodil čas a i přesto, že byl naložen v látce, která by měla jeho tělo zachovat, jeho maso začínalo hnít. Samice mořského predátora dostala jméno Rosie a dokonce si už našla i nový domov.

Pro zachování těla to bylo nezbytné, protože poté, co se její existence stala virální, zdejší akvárium bylo vystaveno vandalismu. Někteří odvážní badatelé se chtěli na žraloka podívat na vlastní oči, jiní však měli potřebu jej poškodit.

Rosie byla původně objevena v roce 1998, kdy se její mrtvé tělo našlo v rybářské síti. Následně byla umístěna do zmiňované zoo, kterou v roce 2012 zavřel úřad pro životní prostředí a udržitelnost.

Zoo dokonce nemělo ani povolení k tomu, aby mohla vystavovat těla zvířat. Provozovatel zoo byl nucen vzdát se tohoto zařízení i jeho zvířat ve prospěch Královského sdružení na prevenci proti krutosti na zvířatech (RSPCA).

Tento měsíc však byla přemístěna do muzea Crystal World and Prehistoric Journeys, kde našla svůj nový domov. Poté, co bude opravena její nádrž s formaldehydem.