V pondělí navečer došlo v německé Limburgu k neštěstí. Syrský občan ukradl kamion a poté s ním najížděl do aut. Při incidentu bylo zraněno celkem devět lidí, včetně samotného útočníka. Případ nyní řeší policie. (Foto: Yotube)

Uvádí se, že útočník utrpěl lehká zranění a byl zatčen. Televize ZDF informovala o tom, že vyšetřovatelé pracují s verzí, že se jednalo o teroristický čin. Úřady to ale zatím nepotvrdily.

K incidentu došlo v Limburgu, který leží nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Třicetiletý řidič syrské národnosti najel do osmi aut, která stála před semaforem na křižovatce poblíž železniční stanice. Útočník měl v Německu pobývat již od roku 2015, kdy do země přišel v souvislosti s uprchlickou krizí.

Odborník na terorismus Holger Schmidt na Twitteru napsal, že se útočník před činem pokusil zmocnit několika kamionů. Jeho snaha však nebyla zpočátku úspěšná, jelikož se mu to podařilo až u nákladního vozu.

„Na základě svědeckých výpovědí a dalších faktů předpokládáme, že muž se zmocnil kamionu v 17:20,“ informovala německá policie.

„Z nosu mu tekla krev, ruce měl od krve a jeho kalhoty byly roztrhané. Řekl, že ho všechno bolí. Zeptala jsem se, jak se jmenuje. Řekl, že se jmenuje Mohamed,“ dodala s tím, že byl muž zmatený.

Svědci hovoří o tom, že Syřan opakovaně vykřikoval slovo „alláh“.