Prezident se ve filadelfské rozhlasové stanici dopustil dalšího slovního přehmatu. (Foto: Flickr)

Joe Biden řekl, že je „hrdý“ na to, že je „první černoškou, která slouží s černošským prezidentem“, což je jeden ze série slovních přehmatů, které se staly v USA při oslavách Dne nezávislosti.

Týden po katastrofální debatě pana Bidena s Donaldem Trumpem, kvůli níž první jmenovaný bojuje o svůj politický život, prezident překroutil svá slova během rozhovoru pro filadelfskou rozhlasovou stanici Wurd a zaměnil se s Kamalou Harrisovou, svou vlastní viceprezidentkou.

„Mimochodem, jsem hrdý na to, že jsem, jak jsem řekl, první viceprezident, první černoška…, která sloužila s černošským prezidentem,“ řekl a zmanipuloval tak své vlastní působení ve funkci viceprezidenta Baracka Obamy.

Pan Obama i paní Harrisová se zapsali do historie, když byli zvoleni v roce 2008, resp. 2020, on jako první černošský prezident a ona jako první černošská viceprezidentka a zároveň první žena, která tuto funkci zastávala.

Na začátku rozhovoru pan Biden správně hovořil o tom, že jmenoval paní Harrisovou a první černošku do Nejvyššího soudu, soudkyni Ketanji Brownovou Jacksonovou.

Pan Biden také působil nejistě, když hovořil v pořadu The Earl Ingram Show, který je určen černošským posluchačům ve Wisconsinu, ale vysílá se i v celostátním vysílání.

Tyto chyby jen zvýší tlak na Bidena, aby odstoupil z pozice demokratického prezidentského kandidáta, protože strana se stále více obává o svou schopnost porazit Trumpa v listopadu.

Zatímco obhájci Bidena tvrdí, že dlouhodobě plete slova, během 90minutové debaty minulý týden často působil ztraceně.

Zdroj: telegraph.co.uk