Několik největších kanadských mediálních společností nezveřejnilo, že prominentní profesor pediatrie z Alberty dostal od Pfizer Pharmaceuticals téměř dva miliony dolarů na podporu imunizace dětí ve věku 5 až 11 let. (Foto: Flickr)

Doktor Jim Kellner, pediatr a profesor na univerzitě v Calgary, byl citován jako autorita v desítkách článků publikovaných CTV News, CBC, Global News, Toronto Star a Globe and Mail o dětské imunizaci a dalších pandemických problémech.

Od roku 2014 získal Kellnerův výzkum od společnosti Pfizer Pharmaceuticals 1 940 443 dolarů na různé studie vakcín, přičemž nejnovější grant činí 787 004 dolarů až do roku 2022.

Kellnerovo financování výzkumu nebylo výše uvedenými médii zveřejněno v četných článcích z roku 2020, ačkoli je veřejně uvedeno v jeho životopise, který je zveřejněn na internetových stránkách Calgarské univerzity.

Podle jeho životopisu je poslední kolo financování určeno na „epidemiologický výzkum Streptococcus pneumoniae v oblasti Calgary“ a na „pneumokokovou konjugovanou vakcínu“.

Společnost True North kontaktovala Kellnera s žádostí o vyjádření a vysvětlení ohledně financování společnosti Pfizer a vystupování v médiích, ale v době zveřejnění tohoto článku neobdržela odpověď.

V článcích, v nichž je pan Kellner citován, je označován různě jako „profesor a výzkumník“, „pediatr“, „specialista na infekční onemocnění v dětské nemocnici Alberta“, „odborník na infekční onemocnění“, „člen federální pracovní skupiny pro imunitu COVID-19“ a další varianty. Kellner je také zaměstnancem Alberta Health Services.

Článek, který ve středu zveřejnila CBC News, nadepsaný „Úvahy o očkování mladších dětí proti dětem COVID-19? Odborníci z Alberty zvažují“, cituje Kellner téma podávání vakcíny Pfizer dětem, aniž by se zmínil o jejím financování.

„Z mého pohledu analýza rizik a přínosů ukazuje, že podání vakcíny má nesporný přínos pro prevenci infekce a závažných následků COVID-19,“ řekl pan Kellner.

V jiném článku, který v dubnu zveřejnila veřejnoprávní televize, pan Kellner podpořil rozšíření skupin osob, které mají nárok na vakcínu COVID „zejména podle věku“ a citoval, že „očkování je první věc, která může něco změnit“.

Podle výsledků výzkumu CBC se Kellnerovo jméno objevuje více než 41krát a objevuje se v mnoha videích a článcích souvisejících s očkováním, aniž by bylo uvedeno, kolik dostal od výrobce vakcín Pfizer.

Údaje kanadské vlády ukazují, že vakcína Pfizer-BioNTech (Cormirnaty) je nejrozšířenější vakcínou v Kanadě a nejméně jednu dávku tohoto přípravku dostalo přes 14 milionů Kanaďanů.

V červnovém článku časopisu Globe and Mail Kellner zpochybnil ochranu, kterou mu poskytuje přirozená imunita.

„Doporučujeme očkovat lidi, kteří podstoupili DIVIC, a doporučujeme jim to. Dalo by se dokonce říct, že lidé, kteří dostali DICOV, se spíš nechají očkovat, když mají takovou zkušenost,“ řekl Kellner listu Globe and Mail.

Noviny citovaly Kellnera jako autoritu nejméně sedmkrát.

Pokud jde o Toronto Star, Kellner vystupuje jako expert nejméně v 11 článcích, z nichž mnohé podporují imunizaci dětí, aniž by zveřejnil financování.

V posledním článku, který vyšel 18. října 2021, se Kellner zabývá testy vakcín Pfizer u dětí a je citován spolu s generálním ředitelem společnosti Pfizer Albertem Bourlou.

Stejně tak Global News opakovaně cituje Kellnera, a to i v rozhovorech, o jeho výzkumu COVID-19 a dětí, aniž by zveřejnil téměř dva miliony dolarů, které od Pfizeru dostává.

Na CTV News se Kellner několikrát objevil na titulní straně jako pediatr, včetně článku z 20. října 2020.

„Pokud se podaří očkovat vyšší procento dětí, které chodí do školy, bude to důležitý prvek pro to, aby byly věci v budoucnu bezpečnější a pomohlo nám to vrátit se do normálu,“ citoval pana Kelnera článek, který nezveřejňuje financování společnosti Pfizer.

Podle výzkumu CTV News se jméno pana Kelnera objevuje nejméně ve čtyřech článcích o COVID-19 z roku 2020, z nichž žádný nezmiňuje jeho spojení s výrobcem vakcíny.

Síť True North kontaktovala všechna příslušná média uvedená v tomto článku, ale ve stanovené lhůtě neobdržela odpověď.

Jak tento měsíc exkluzivně informoval deník True North, listy Globe and Mail a Toronto Star také nezveřejnily, že AstraZeneca financuje významného profesora a autora veřejného mínění Marka Lautense.

Zdroj: zv.org