Vypadá to, že nejednoznačné stanovisko vůči předvolební spolupráci v rámci koalice PirSTAN mají nejen Piráti, ale i samotní Starostové. (Foto: Wikimedia)

Šéf hnutí STAN Vít Rakušan během svého rozhovoru pro deník Právo totiž prohlásil, že do příštích voleb s Piráty jeho strana už nepůjde.

„Pokud se mě ptáte na současnou atmosféru ve STAN, tak je odpověď jasná: Příště půjdeme sami,” odpověděl Rakušan na otázku novináře, zda připouští možnost další předvolební koalice s Piráty.

Rakušan také zdůraznil, že kontroverze kolem pirátské analýzy neměly podstatný vliv na povolební vyjednávání. Již toto úterý se zástupci obou stran dohodli, že interní rozpory nesmí pokazit proces sestavení vládní koalice. Tvrzení, že by jedna strana touto spoluprací jednoznačně získala a druhá ztratila, Rakušan důrazně odmítá. Jako příklad uvedl to, že Piráti dostanou ministerstvo pro místní rozvoj, o které mělo velký zájem i jeho hnutí.

„Oni v pondělí zveřejnili analýzu, ale v úterý jsme se v osm ráno sešli před jednáním se Spolu a tam jsme si řekli: teď nebudeme řešit žádné interní problémy, to si užijme někdy jindy, teď se pojďme připravit jako koalice,” sdělil Rakušan.