Na své Facebookové stránce zveřejnilo bulharské letectvo fotografii dvou stíhaček MiG-29, které doprovázely letoun Lufthansa. Podle všeho to udělalo v souvislosti s nepříjemnou situací, do které se dostala bulharská první dáma. (Foto: Facebook)

„Fotografie Ognjana Stefanova pro bulharské letectvo,“ je uvedeno u obrázku.

Jak bylo uvedeno v komentářích sociální sítě, snímek byl pořízen v říjnu 2016.

Bulharská média navrhla, že tímto způsobem rodné letectví zasílá pozdrav první dámě Desislavě Radevové a německým aerolinkám Lufthansa, služeb kterých slíbila, že už nikdy nevyužije. O tom napsala na své stránce na Facebooku.

„Především je škoda, že nikdo z personálu slavného frankfurtského letiště nám lidsky neřekl: „Omlouváme se za nepříjemnosti.“ Mimo to zaměstnankyně, která se mnou mluvila, se posměšně zeptala, jestli umím číst,“ napsala Radeva a slíbila, že příště se bude „snažit vybrat si spolehlivou leteckou společnost“.

Dříve prezidentova manželka vyjádřila rozhořčení kvůli tomu, že kvůli zrušení letu z Frankfurtu do Valencie, o kterém byla informována 2,5 hodiny před odletem, se nemohla setkat s představiteli bulharských folklórních souborů. První dáma svůj příspěvek ukončila řádkem „Deutschland, Deutschland, hubert alles“ s odkazem na píseň Rammstein – Deutschland.

Je třeba také dodat, že prezident Bulharska Rumen Radev dříve vedl letectvo.