Matka jednoho z 13 amerických vojáků zabitých při bombových útocích na letišti v Kábulu během rozhlasového vysílání a amerického prezidenta Joe Bidena označila za „zbytečný kus hlíny, kterému dominuje demence“. (Foto: Flickr)

Její syn, 20letý Rylee McCollum, byl minulý čtvrtek zabit při bombovém útoku sebevražedných atentátníků na letišti v afghánském hlavním městě.

Matka vojáka promluvila v pátek v přímém přenosu s rozhlasovým moderátorem Andrewem Wilkowem v jeho show:

„Byl to zbytečný debakl, který bylo možné náležitě řešit….Měli mnoho měsíců na to, aby všechny dostali z Afghánistánu, a rozhodli se, že to neudělají. Poslali tedy 6.000 vojáků. … Můj syn byl jedním z těch, kterého zabila krvavá teroristická bomba.“

Žena z Colorada řekla, že chce zveřejnit svou reakci na události. „Nemohla jsem jen líně sedět, řeším to hněvem ne slzami,“ řekla a dodala, že její 20letý syn měl brzy přijít domů, aby mohl vidět své dítě, které se narodí v září. Místo toho byl poslán do Kábulu, aby pomohl s evakuací Američanů a spojeneckých Afghánců.

Kathy McCollumová obviňovala Bidenovy příznivce ze ztráty svého syna. „Můj syn je mrtvý a chci to říci všem demokratům, kteří podváděli ve volbách nebo kteří pro něj legitimně hlasovali. Právě jste nechali mého syna zabít nějakou špínou zmítanou demencí, která ani neví, že je. „právě je v Bílém domě. Stále si myslí, že je senátor.“

Matka vojáka řekla, že se v sobotu setká s Lauren Boebertovou, republikánkou a členkou americké sněmovny za Colorado, aby jí vyprávěla svůj příběh.

Chaotické stažení amerických vojáků z Afghánistánu ostře kritizovali i další rodiče vojáků americké námořní pěchoty. Podle některých se dalo čtvrteční tragédii zabránit, kdyby Pentagon provedl evakuaci přes letiště základny Bagram, místo aby ji v červenci opustil.

Zdroj: pz.cz