Majitelé vozů Tesla, kteří se o vánočním víkendu vydali do mrazu, se kromě zamrzajících klik dveří potýkali i s „úzkostí ze zimního dojezdu“. (Foto: Twitter)

Jak jsme vysvětlili minulý týden, chladné počasí snižuje výkon baterie. Na Štědrý den se virálně rozšířilo přinejmenším jedno video osoby, jejíž Model S se v mrazu nechtěl nabíjet na stanici Supercharger.

Domenick Nati, 44letý obyvatel Lynchburgu ve Virginii, přijel v sobotu odpoledne k nabíjecí stanici Supercharger a zbývalo mu ještě 19 kilometrů nabití. Přístrojová deska vozu Tesla ukazovala venkovní teplotu 19 stupňů Fahrenheita. O svých otřesných zkušenostech z posledních 24 hodin natočil video.

Ve videu zveřejněném na TikToku Nati uvedl, že problémy s baterií začaly v pátek, kdy se jeho Tesla nechtěla zahřát, aby se mohla nabíjet. Zkoušel nabíjet u sebe doma i na stanici Supercharger, ale nic nefungovalo. V poslední snaze se vydal na Štědrý den ke stanici Supercharger, kde se vyskytly stejné problémy.

Nati na videu ukazuje, že se mu při zapojení vozu do stojanu Supercharger objeví upozornění Tesly. Stojí na něm: „Baterie se zahřívá – nechte kabel pro nabíjení zasunutý.“

Časově označil okamžik, kdy vozidlo zapojil, na 13:11 hodin. O hodinu později ukázal stejnou zprávu s dojezdem 19 mil, což znamenalo, že se vůz nenabíjí. O dvě hodiny později pak opět zobrazil stejné upozornění a žádné nabíjení.

„Uplynuly dvě hodiny a nic moc se nezměnilo.“

„Bylo to velmi pomalé a čísla se snižovala s klesající teplotou. Nakonec se přestalo nabíjet úplně,“ řekl pro Bussiness Insider.

Nati opustil Teslu u stanice Supercharger v obavě, že se vybije. Zrušil své vánoční plány, protože to bylo jediné auto, které měl, a přidání zákaznické podpory Tesly a ani silniční asistence mu nemělo pomoci problém vyřešit.

Krátké video mělo více než 5 000 komentářů a stalo se virálním na TikToku s tisíci lajky.

Zdroj: yahoo.com