Třiačtyřicetiletá Britka tvrdí, že po podání druhé dávky vakcíny AstraZeneca nebyla schopna mluvit. (Foto: Youtube)

V nemocnici byla několik dní, žádný z odborníků však nedokázal vysvětlit, proč došlo k takové nezvyklé zdravotní komplikací.

Dosud neexistují důkazy, které by spojovaly ztrátu hlasu a očkování.

Sofia Gomesová z hrabství Cambridgeshire si myslí, že měla těžkou alergickou reakci několik hodin poté, co 19. května dostala druhou dávku vakcínu AstraZeneca. V důsledku toho údajně nebyla schopna mluvit.

Žena nereagovala dobře už na první dávku 1. března, kdy ji trápily vysoké horečky a bolesti nohou. Večer po druhé dávce se necítila dobře a dokázala jen šeptat.

„Mysleli jsme si, že má alergickou reakci, tak jsem zavolal sanitku, která ji odvezla do nemocnice,“ řekl Sofiin snoubenec Victor Plowman.

Lékaři z Kings Lynn Hospital v Norfolku byly z jejího stavu podle jejích slov zmatení.

Vyšetřili její krk, ale nepřišli na nic zvláštního či znepokojivého. V nemocnici zůstala týden, přičemž se na ni přišlo podívat několik odborníků, aniti nedokázali vysvětlit její příčinu stavu.

Někteří však podotkli, že to mohla způsobit vakcína. Předpokládají však, že Gomesové se hlas vrátí, v současnosti čeká na logopedické vyšetření.

Britský regulační úřad pro léky prohlásil, že v současnosti neexistují žádné důkazy o souvislosti mezi ztrátou hlasu a očkováním proti koronaviru.

Zdroj: walesonline.co.uk