Krádeže aut byly v Londýně fakticky dekriminalizovány poté, co vyšlo najevo, že méně než jedno procento krádeží vozidel v hlavním městě vede k obvinění z trestného činu. (Foto: Youtube / ilustrační)

„Z téměř 55 000 krádeží vozidel v Londýně v loňském roce Scotland Yard vyřešil pouze 271, což představuje pouze 0,5 procenta úspěšnosti, jak vyplývá z analýzy údajů ministerstva vnitra provedené deníkem The Telegraph,“ uvádí Breitbart.

„Podle broadsheetu si v úspěšném obvinění zlodějů aut vedly hůře než Londýn pouze dva velké policejní sbory, přičemž policejní sbory West Midlands a Surrey si udržely pouze 0,4procentní míru obvinění.“

V reakci na tato čísla šéf think tanku Police Foundation Rick Muir uvedl, že krádeže aut byly „fakticky dekriminalizovány“ a že to povzbudilo zločince, aby páchali více stejných trestných činů, protože vědí, že nebudou pravděpodobně dopadeni.

„Veřejnost od policie očekává určité věci a jednou z nich je, že bude vyšetřovat alespoň tyto zločiny,“ řekl Muir.

„Policie se bude muset podívat na tyto úrovně a rozhodnout se, zda to má správně. Tam, kde jsou sazby obvinění na této úrovni, to neodrazuje od páchání těchto druhů trestných činů a mohlo by to lidi povzbudit k jejich páchání v budoucnu,“ dodal.

Jak jsme již vyčerpávajícím způsobem zdůraznili, zatímco skutečné trestné činy zůstávají nepotrestány, úřady ve Spojeném království mají dostatek prostředků a donucovacích pravomocí, pokud jde o trestání lidí za „urážlivé“ projevy.

Minulý měsíc byl na 20 týdnů uvězněn muž za „zločin“, který spočíval v tom, že v soukromých skupinových chatech na WhatsAppu a Facebooku zveřejňoval urážlivé memy George Floyda.

V loňském roce byla padesátiletá matka ve Skotsku obviněna z „transfobního trestného činu z nenávisti“ poté, co retweetla obrázek sufražetské stužky.

Policie v Humberside po kontaktování zaměstnavatele vyslechla muže a řekla mu, aby „zkontroloval své myšlení“ poté, co zveřejnil limerick, který urážel transgenderovou osobu.

Harry Miller policii řekl, že limerick nenapsal a pouze ho retweetnul, ale policista mu řekl: „Aha, ale vám se líbil a propagoval jste ho. Není to sice trestný čin, ale bude to zaznamenáno jako incident z nenávisti“.

V roce 2017 bylo oznámeno, že britská policie během jednoho roku zatkla 3 395 osob za „urážlivé komentáře na internetu“.

Lidé ve Spojeném království jsou běžně vyšetřováni a někdy i obviněni policií za „zločiny z nenávisti“, které se staly tak širokými, že stačí, aby kdokoli z menšinové skupiny tvrdil, že byl uražen, a úřady to považují a zaznamenávají jako „incident z nenávisti“.

Již v roce 2015 šéf Národní rady policejních ředitelů uvedl, že kvůli nedostatku zdrojů nebudou policisté schopni navštěvovat některá vloupání. V roce 2018 bylo zjištěno, že dvě třetiny vloupání nejsou vůbec vyšetřovány.

Jak jsme upozornili v loňském roce, policie v Merseyside byla nucena reagovat poté, co se policisté zúčastnili elektronické reklamní kampaně před supermarketem, která tvrdila, že „být urážlivý je trestný čin“, přičemž úřady později upřesnily, že ve skutečnosti o trestný čin nejde.

Zdroj: summit.news