Kniha o Adolfu Hitlerovi záhadně zmizela z poličky Davida Camerona. Zmizení si všimli uživatelé Twitteru, kteří sledovali focení Camerona se svou rodinou. (Foto: Twitter)

Jedna fotka představovala manželku bývalého premiéra Samanthu Cameronovou a její sestru Emily Sheffieldovou před plnou policí. Mezi knihami byla viditelná biografie Iana Kershawa o německém  diktátorovi.

Ale další fotografie představující Camerona sedícího před stejným displejem měla jeden významný rozdíl – Hitlerova kniha nyní chybí.

Chybějící fotografie vyvolala na Twitteru širokou diskusi, mimo jiné od fotografa Marka Harrisona, který řekl, že nemůže ani „potvrdit, ani popřít“, že se kniha Hitlera pohnula.

Jiní uživatelé uvedli, že ve studování historických zvěrstev není nic špatného, protože to pomáhá zabránit tomu, aby se znovu opakovala. Jiní naopak vtipkovali, že bývalý premiér „jasně nečetl dost“.

Kritici také poukázali na přítomnost knihy Proč národy selhávají, což potenciálně odkazuje na Cameronovo rozhodnutí vyhlásit referendum o členství Spojeného království v EU.

Tento objev přichází, když se David Cameron vrací do centra pozornosti se svou monografií David Cameron: Pro rekord, která má vyjít 19. září.