Proti gubernátorovi Chabarovského kraje Sergeji Furgalovi bylo zahájeno trestní řízení. Podle vyšetřovacích orgánů je organizátorem pokusu o vraždu a vražd řady podnikatelů, oznámila oficiální zástupkyně Vyšetřovacího výboru RF Světlana Petrenko. (Foto: Youtube)

Gubernátor Chabarovského kraje Sergej Furgal byl zadržen v rámci vyšetřování mnoho epizodního případu vůči organizované zločinecké skupině, která v letech 2004-2005 spáchala zvláště závažné zločiny proti životu a zdraví podnikatelů v Chabarovském kraji a Amurské oblasti. Operativní podporu případu zajišťuje FSB.

V nejbližší době bude Furgalovi sděleno obvinění. Vyšetřování se obrátí na soud, který stanoví zajišťovací úkony v podobě vazby.

V tomto případu byli kromě Furgala již dříve zadrženi a zatčeni čtyři aktivní účastníci organizované skupiny, kteří již byli obviněni.

Vyšetřovatelé pokračují ve shromažďování а navrhování důkazů viny účastníků zločinecké organizované skupiny v dosvědčených jim skutcích, také je prověřováno jejich zapojení do dalších zvláště závažných zločinů.

Vyšetřovací výbor RF zveřejnil video, na kterém je vidět, že Furgal byl zadržen ve svém vozu. Nyní se řeší otázka jeho přepravy do Moskvy.