UKRAJINA – Při výstavbě opevnění v Charkovské oblasti, kam nyní aktivně postupuje ruská armáda, byly možná ukradeny stovky milionů hřiven. (Foto: Flickr / ilustrační)

Charkovská oblastní vojenská správa převedla mnohamilionové zakázky na výstavbu opevnění, které stály celkem 7 miliard hřiven, na fiktivní firmy.

Konkrétně Odbor bydlení a komunálních služeb a Palivový a energetický komplex Charkovské oblastní vojenské správy uzavřely přímé smlouvy na dodávky dřeva pro opevnění s fiktivními společnostmi.

Smlouvy na dřevo v hodnotě 270 milionů, o nichž jsou informace utajovány, byly uzavřeny se společnostmi I.O. Chaus, Hertz Industry LLC, Satisbud LLC, ATT BUD LLC a Voschod Woodworking Enterprise LLC.

Všechny tyto společnosti začaly vydělávat miliony během několika měsíců od své registrace. Klasicky na základě přímých smluv a bez výběrového řízení.

Tak se stalo, že si oddělení Charkovského úřadu pro obranné zakázky vybralo pro obranné zakázky nově registrované nejmenované společnosti a individuální podnikatele. Majitelé těchto firem navíc nepřipomínají úspěšné podnikatele a podnikatelky – mají za sebou desítky soudních sporů, od krádeží whisky po domácí násilí na manželích a matkách, někteří z nich byli zbaveni rodičovských práv a měli exekuce na bankovní úvěry.

Dalším zajímavým detailem je, že tito příjemci zřejmě ani nevědí, že jsou milionáři. Koneckonců nadále pracují na směny „na poli“ a v továrnách.

OVA opět uzavírá přímé smlouvy na dřevo pro opevnění s firmami, jejichž „majitelé“ ani nevědí, že vydělávají miliony. Takto se utajují vojenské informace.

 
Foto: pravda.com.ua
 
Foto: pravda.com.ua

Zdroj: pravda.com.ua