Šéf Hlavního ředitelství rozvědky ministerstva obrany Kyrylo Budanov odmítl potvrdit nebo vyvrátit informace o možném zapojení ukrajinských speciálních služeb do likvidace řady ruských propagandistů. (Foto: Youtube)

V odpovědi na otázku novinářů z YahooNews Budanov zdůraznil, že Ukrajina bude s ruskými útočníky bojovat až do úplného vítězství.

Nepokračujte v tomto tématu. Budu komentovat pouze to, že jsme zabíjeli Rusy a budeme zabíjet Rusy kdekoli na světě, dokud Ukrajina zcela nezvítězí,“ odpověděl šéf GUR.

Jak informovala agentura UNIAN, 20. srpna 2022 bylo v Moskevské oblasti odpáleno auto, které řídila Darja Duginová, dcera hlavního ideologa „ruského světa“ Alexandra Dugina. Novináři se dozvěděli, že k výbuchu došlo pod spodní částí terénního vozu. Ruská Federální bezpečnostní služba oznámila, že vraždu Duginové vyřešila. Uvedla, že vraždu údajně naplánovaly a provedly ukrajinské zvláštní služby. Podle ruské speciální služby vraždu údajně provedla 43letá ukrajinská občanka Natalja Vovková, která do Ruska přijela v červnu se svou 12letou dcerou.

V únoru byl v Ruskem okupované Doněcké oblasti střelen do hlavy bojovník a propagandista Igor Mangušev. Nakonec „zemřel“ o několik dní později v nemocnici ve městě Stachanov. V srpnu Mangušev vystoupil na pódiu před bojovníky „LDPR“ s protiukrajinským projevem a v rukou údajně držel lebku ukrajinského vojáka z Azovstalu.

Začátkem dubna letošního roku byl při výbuchu v petrohradské kavárně Street Bar zlikvidován ruský válečný zpravodaj a propagandista Vladlen Tatarskij (vlastním jménem Maxim Fomin). Ruské bezpečnostní složky našly při likvidaci tohoto Rusa také „ukrajinskou stopu“. který podporoval zabíjení Ukrajinců.

A 6. května bylo v Rusku vyhozeno do povětří auto Zachara Prilepina, ruského propagandisty, spisovatele a bojovníka „LDPR“. Výbušné zařízení bylo odpáleno na dálku. K odpovědnosti za pokus o likvidaci ukrajinofoba Prilepina se přihlásilo hnutí Ateš. Ruské úřady však opět začaly obviňovat Ukrajinu bez důkazů.

Zdroj: unian.net