Slovenský bezpečnostní analytik Milan Žitný promluvil o tom, co se ve skutečnosti mohlo odehrát v nemocnici v Prešově. Podle jeho slov se Milan Lučanský před třemi týdny dostal do konfliktu s dozorci, v důsledku čehož byl generál převezen do nemocnice. Dotyčný přitom nevylučuje, že by se slovenský generál mohl stát objektem vydírání a zastrašování. (Foto: Youtube)

Oficiální verze Ministerstva spravedlnosti SR o tom, že se bývalý policejní prezident Milan Lučanský dne 9. prosince zranil při cvičení v oblasti oka, podle analytika Milana Žitného neodpovídá skutečnosti.

Žitný, jenž se osobně znal s generálem Lučanským, ve svém rozhovoru pro slovenský deník Pravda vyjádřil přesvědčení, že se tehdy jednalo o fyzický konflikt mezi dozorci a bývalým policejním šéfem. Nemá sebemenší pochyby ani o tom, že ministryně spravedlnosti SR Mária Kolíková, stejně jako řada dalších členů vlády, celou dobu lhali o tom, co se dělo s Milanem Lučasnkým.

„Ať už je každému jasné, že lže ministryně spravedlnosti Kolíková, stejně jako každý, kdo tvrdil, že si Lučanský zranil oko při cvičení. Pravda je taková, že došlo ke slovní potyčce s dozorci, strkání a ti Lučanského zbili a dokopali tak silně, že ho museli převézt do nemocnice,“ uvedl Žitný.

To ale nebylo všechno, s čím se mohl bývalý ředitel slovenské policie potýkat ve vazbě v Prešově. Podle Žitného totiž mohl být slovenský generál dokonce vydírán a zastrašován.

Jednání členů současné vlády, a sice ministryně spravedlnosti Kolíkové, považuje Žitný za zcela nepřijatelné. Slovenský analytik rovněž obvinil ze lži i ministra vnitra Romana Mikulce. Podle jeho názoru tito politici lhali veřejnosti již od začátku a nyní by měli nést politickou odpovědnost za své kroky. Tragický incident s Milanem Lučanským je důsledkem selhání veškerých státních orgánů, tvrdí Žitný.