Tělo pasažéra, který vypadl z letadla společnosti Kenya Airways, dopadlo vedle muže opalující se ve své zahradě na jihozápadě Londýna. (Foto: The Irish Times)

Uvedl to jeho soused, kterého v úterý citovala tisková agentura AFP. Britská policie je přesvědčena, že oběť vypadla na pozemek v londýnské čtvrti Clapham z prostoru podvozku letadla, směřujícího na letiště Heathrow.

Soused pro tiskovou agenturu Press Association (PA) řekl, že v neděli odpoledne slyšel silné bouchnutí, když tělo narazilo na zem, a běžel nahoru po schodech na patro, aby se podíval ven z okna.

"Nejprve jsem si myslel, že v zahradě spí tulák. Měl na sobě oblečení," uvedl soused, který si nepřál být jmenován.

"Podíval jsem se lépe a viděl jsem, že na zdi kolem zahrady je krev. Muž neměl hlavu v pořádku. Okamžitě jsem si uvědomil, že spadl. Tak jsem vyšel ven a tehdy tam už stál i soused, vypadal velmi otřesený. Opaloval se a tělo dopadlo metr od něj," popsal situaci soused.

Fotografie zveřejněna v úterý v britském deníku The Sun zachycovala rozbité dlažební kameny v zahradě a prohlubeň v zemi.

Soused při popisu oběti ještě řekl: "Jedním z důvodů, proč zůstalo jeho tělo neporušené, byl ten, že bylo zcela zmrzlé."

Policie v pondělí uvedla, že v prostoru podvozku letadla po příletu na letiště Heathrow našla tašku, vodu a nějaké jídlo. Policisté nyní pracují se určení totožnosti oběti.

Mnoho černých pasažérů nepřežije z důvodu nedostatku kyslíku a teplot pod bodem mrazu, které jsou v prostoru mezi koly letadla letícího ve velké nadmořské výšce.

Zdroj:  ladbible.com