Ve Švýcarsku zemřel člověk po očkování proti koronaviru. „O případu víme,“ řekla dnes tisková agentura Reuters mluvčí zdravotnického oddělení kantonu Lucern. (Foto: Wikimedia)

Mluvčí neposkytla žádné další podrobnosti. Úřady podaly zprávu Švýcarské agentuře pro terapeutické produkty Swissmedic, která je odpovědná za schvalování vakcín.

Později vyšlo najevo, že podle Švýcarského institutu pro léčivé přípravky, Swissmedic, nebyla v případě úmrtí zřejmá žádná souvislost s očkováním.

Doposud byla v zemi schválena pouze očkování Pfizer a BioNTech. U příležitosti schválení společnost Swissmedic 19. prosince napsala, že nejčastější nežádoucí účinky dokumentované ve schvalovacích studiích byly srovnatelné s těmi po očkování proti chřipce. Swissmedic by pečlivě sledoval bezpečnost vakcíny a přijal opatření, pokud by došlo k bezpečnostním signálům.

Expert Niki Popper žádá o střízlivou analýzu případu. Samozřejmě je důležité kriticky se podívat na vedlejší účinky, účinnost a další vlastnosti očkování. Musíte si ale počkat na vážné posouzení „skutečného důvodu“ smrti, řekl agentuře APA.

 

Zdroj:  orf.at