Ukrajinský státní podnik Elektronický prodejní systém zabaveného majetku (SETAM) nedokázal uspořádat aukci na prodej vládou zabavené krymské rybářské lodě Nord. Uvádí se to na webu organizace.

Aukce se měla konat ve středu 7. listopadu. Cena lodě byla stanovena na 1 626 181 hřiven (asi 1 313 316 Kč). Bylo zaregistrováno 12 přihlášek od účastníků, ale všechny byly zamítnuty organizátory dražby, a proto se aukce nemohla konat.

„Aukce se nekonala, neboť ani jeden z přihlášených účastníků nezaplatil záruční vklad k účasti na aukci. Podle zákona bude loď vystavena na další akci za sníženou cenu," uvádějí Ukrajinskije novosti úryvek ze zprávy SETAM.

Podle aukčních organizačních pravidel bude lot vystaven k prodeji opakovaně za sníženou cenu, ale ne více než o 10 %.

Krymská rybářská loď Nord, která plula pod ruskou vlajkou, byla v březnu zadržena ukrajinskými pohraničníky na Azovském moři. Všech deset členů posádky má ruský pas, ale Kyjev je považuje za občany Ukrajiny. Byli obviněni z „porušení řádu vjezdu na dočasně okupované území Ukrajiny a výjezdu z něho", protože loď je registrována v jednom z přístavů Krymu, který Ukrajina považuje za své území.

Zdroj: snews.comukranews.com