Joe Rogan varoval před rostoucími hrozbami, které představuje umělá inteligence (AI) poté, co byla verze jeho podcastu „The Joe Rogan Experience“ vytvořena výhradně pomocí technologie AI, což vyvolalo obavy posluchačů. (Foto: Youtube)

„Tohle bude hodně kluzké, děti,“ napsal Rogan 11. dubna na Twitteru v reakci na video z falešné show, které na sociální síti sdílel tvůrce obsahu Farzad Mesbahi.

Falešné video nese název „Joe Rogan AI Experience Episode #001“ a vystupuje v něm „host“ Sam Altman, generální ředitel společnosti OpenAI, tvůrce systému umělé inteligence ChatGPT.

V prohlášení o vyloučení odpovědnosti na videu je uvedeno, že obsah zobrazuje „fiktivní“ podcast mezi Roganem a Altmanem, přičemž veškerý obsah je generován pomocí jazykových modelů AI.

„Myšlenky a názory vyjádřené v podcastu neodrážejí myšlenky Joea Rogana ani Sama Altmana,“ uvádí se v prohlášení o vyloučení odpovědnosti.

Dodává, že použití technologie umělé inteligence k vytvoření videa je „určeno výhradně jako zkoumání možností jazykových modelů a nemělo by být mylně chápáno jako skutečný rozhovor mezi zobrazenými osobami“.

Zdroj: theepochtimes.com