Dvojice republikánských senátorů požaduje, aby federální úřady vysvětlily, jak se údajně za poslední dva roky ztratila evidence 85 000 dětí migrantů. (Foto: Twitter)

Senátoři požadují, aby se na ně obrátili s žádostí o pomoc. Marshy Blackburnové (R-Tenn) a Joshe Hawleyho (R-Mo.) přichází v návaznosti na únorovou zprávu deníku New York Times, podle níž se ministerstvu zdravotnictví a sociálních věcí nepodařilo kontaktovat tisíce nezletilých bez doprovodu, kteří byli po překročení hranice umístěni ke sponzorům – což vyvolává obavy, že byli obchodováni za účelem levné pracovní síly.

„FBI musí vyvinout plné úsilí, aby tyto pohřešované děti našla a postavila před soud zločince, kteří je drží v novodobém otroctví,“ napsal Hawley ve svém čtvrtečním dopise řediteli úřadu Christopheru Wrayovi.

Hawley označil Bidenovu administrativu za „morálně odpovědnou“ za tuto situaci a požadoval, aby FBI vyšetřila jak HHS, tak ministerstvo vnitřní bezpečnosti za údajné zavírání očí před whistleblowery, a napsal: „FBI musí také vyšetřit HHS a ministerstvo vnitřní bezpečnosti za jejich roli v usnadňování vykořisťování těchto dětí, což je v rozporu se zákonem.“

V samostatném dopise ministru HHS Xavieru Becerrovi Blackburnová uvedla, že je situací „hluboce znepokojena“, a požádala Becerra, aby sdělil, kdy se dozvěděl „o špatném zacházení a vykořisťování“ dětí, jejichž blaho má ministerstvo sledovat.

Pracovníci, kteří hovořili s deníkem Times, odhadovali, že až dvě třetiny dětí bez doprovodu, které překročily hranice, skončily v zaměstnání na plný úvazek – a tvrdili, že HHS ignorovalo známky toho, že děti jsou vykořisťovány.

Bílý dům minulý týden oznámil, že Susan Riceová, hlavní poradkyně prezidenta Bidena pro domácí politiku, opustí svou pozici poté, co z následné zprávy deníku Times z minulého týdne vyplynulo, že ignorovala obavy související s nucením migrantů k práci.

@whateverspodcast Topic: Children Seeking Asylum & Human Child trafficking awareness #immigration #traffickingawarenes #childtraffickingawarenes ♬ original sound – ᴡʜᴀᴛᴇᴠᴇʀꜱᴘᴏᴅᴄᴀꜱᴛ

Zdroj: nypost.com