Pentagon připravuje vyšetřování toho, jak S 400 a Pancir S dorazily do Srbska, přesněji, jak je možné, že Rusko přepravilo tyto systémy přes vzdušný prostor států NATO, když to nebylo povoleno západní vojenskou aliancí! (Foto: informer.rs)

Jestřábi v americké armádě nemohou pochopit, že Srbsko má na svém území dva silné systémy protivzdušné obrany.

Pancir-S1 je ruský hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního dosahu, který je určen k obraně civilních a vojenských objektů proti současným a perspektivním prostředkům vzdušného napadení. Protiletadlový systém Pancir-S1 je vybaven 8 nebo 12 raketami.

S-400 Triumf  je nová generace protiletadlového zbraňového systému středního a velkého dosahu. Je určen k likvidaci moderních i pokročilých prostředků vzdušného napadení jako jsou taktické a strategické bombardéry, taktické balistické střely a balistické rakety středního dosahu, nadzvukové vzdušné cíle, ale i letadla včasné výstrahy.

V NATO se řeší problém, nikdo z jeho velení nedal Rusku povolení k převozu S 400 a Pancir S do Srbska! To podle zdrojů NATO znamená, že země, nad kterými letělo ruské dopravní letadlo s těmito  dvěma systémy protivzdušné obrany, schválily let ruského transportního letadla!

Nebo, co je ještě horší, nedošlo k žádné koordinaci mezi velením NATO v Bruselu, Pentagonu a členskými státy, což by v reálné válečné situaci mohlo vést k první katastrofě.

Pokud ruské dopravní letadlo odletělo z Moskvy a použilo trasu, kterou použil  Putin  při návštěvě  Srbska a pravděpodobně před několika dny také Medveděv, tak „úder“ z Pentagonu mohou očekávat  členské státy NATO:  Polsko, pak Slovensko a Maďarsko.

Není vyloučeno, že „přelet byl povolen“  také Rumunskem díky jeho poloze. Zjevně bez souhlasu NATO a Pentagonu, mohly S 400 a Pancir S. dorazit do Srbska.

V západní vojenské alianci však dojde k velkým otřesům a podle americké agentury AP bude v NATO silná pohroma.

Agentura poznamenává, že ruské rakety musely na své cestě do Srbska přeletět vzdušným prostorem sousedních členských států NATO, což v NATO jistě vyvolá řadu otázek.

Zdroj: pz.czinformer.rs