Chytré telefony mě každý rok znovu ohromí. Pomohli mi navigovat ve městech, sledovat letadla, ovládat televizi, streamovat hudbu a upravovat videa. (Foto: Flickr)

A pak je tu kamera

Mnoho z nás předpokládá, že koupí svižného telefonu automaticky povede k lepším fotografiím. To může být pravda, ale je to také jako tvrdit, že drahá kytara znamená, že hrajete lepší hudbu.

Než vystříknete, věnujte trochu času pochopení základů fotografování. Budete překvapeni, jak to zvýší nejen vaše cestovní snímky, ale všechny druhy obrázků.

Vyhněte se digitálnímu zoomu

Jednou z oblastí, kde smartphony stále chybí, je oddělení zoomu.

Ačkoli prakticky všechny smartphony mají digitální zoom, jsou hrozné. Je to proto, že se váš telefon jednoduše pokouší odhadnout, jak bude scéna vypadat při přiblížení. Výsledek, jak vidíte při přiblížení na obrazovku telefonu, není ideální.

Mnohem lepší možností je jednoduše předstírat, že váš telefon nemůže obrázek později zvětšit a oříznout.

Oříznutí vám poskytne lepší výsledky, protože pracujete s pixely, které již byly zaznamenány. To znamená, že váš telefon nemá žádné dohady k získání bližšího pohledu a výsledné obrázky budou mít lepší kvalitu.

To platí zejména proto, že dnešní smartphony, jako je Huawei P40, mají spoustu rozlišení, díky němuž lze dosáhnout docela výrazných plodin, aniž byste viděli jakékoli artefakty nebo digitální šum.

Získejte objektiv

Skvělý způsob, jak pomocí smartphonu získat jiný úhel pohledu, je vybavit se objektivem.

V dnešní době je k dispozici mnoho objektivů pro všechny druhy smartphonů.

Díky makrofotografii se můžete dostat do blízkosti objektů a pořídit zajímavé a bohaté záběry věcí, jako jsou květiny, hmyz a pavučiny.

A protože jsou tyto čočky vyrobeny z jemně zpracovaného skla, zjistíte, že výsledky, které získáte, jsou stejně jasné a ostré jako bez objektivu nasazeného na vašem telefonu.

To znamená, že máte rozšířené možnosti pro druhy snímků, které pořizujete, aniž by došlo ke snížení kvality obrazu. Mluvte o skvělém způsobu, jak vylepšit fotografie ze smartphonu!

Získejte aplikaci pro lepší úpravy

Jedna z největších věcí na fotografování pomocí smartphonu je, že je snadná, jednoduchá a že je k dispozici spousta aplikací pro úpravy, díky nimž je následné zpracování hračkou.

Ale to, že existují aplikace, díky nimž je úprava hračkou, neznamená, že nejsou extrémně výkonné.

Existují skvělé aplikace; nabízejí širokou škálu filtrů. Díky všemu, od černobílého přes hluboce sytý až po vintage vybledlý vzhled, mají tyto aplikace dnes jedny z nejlepších filtrů. Také neustále přidávají do sbírky filtrů.

A co víc, poskytují vám spoustu kontroly nad tím, jak jsou tyto filtry použity. Změňte „sílu“ filtru jednoduchým přetažením prstu doleva nebo doprava. Manipulujte se vším, od expozice po odstín, ostrost až po teplotu barev.

Být inspirován

Pohled na fotografie, které ostatní fotografové pořídili svými smartphony, je určitě jedním ze způsobů, jak najít inspiraci pro svou vlastní práci.

Zjistil jsem však, že se někdy prostě snažím znovu vytvořit fotografie, které se mi líbí, než přemýšlet o nových a jedinečných způsobech fotografování sám.

Co si myslíte o našem průvodci? Použili jste nějaký nápad, který jsme zmínili? Podělte se o své myšlenky v komentáři.

Komerční sdělení.