V jeruzalémském starém městě vypukl v pátek chaos a násilí, když se tisíce Palestinců sjely do křesťanské čtvrti, aby vzdaly poslední poctu zabité novinářce Al-Džazíry Širín Abú Aklehové. (Foto: Twitter)

„Izraelská policie v pátek zasáhla proti davu truchlících na pohřbu novinářky Al-Džazíry Širín Abú Aklehové, zbila demonstranty obušky a způsobila, že nosiči rakve na ji chvíli upustili,“ popisuje agentura Associated Press.

Televize se sídlem v Kataru obvinila izraelské síly, že ji střelily do obličeje, když před dvěma dny informovala o zásahu na Západním břehu Jordánu a měla na sobě novinářskou neprůstřelnou vestu a helmu. V prohlášení Al Džazíry se tvrdí, že šlo o úmyslný „atentát“.

Truchlící 51leté palestinsko-americké křesťanky zahalili její rakev palestinskou vlajkou, a to údajně vyvolalo zesílenou přítomnost izraelských bezpečnostních složek, které nepovolily průchod jejího pohřebního průvodu.

„Pohřební průvod začal v nemocnici ve východním Jeruzalémě, poslední pocty pak měly být vzdány v kostele ve Starém městě, než bylo její tělo uloženo k poslednímu odpočinku vedle jejích rodičů na nedalekém hřbitově,“ uvádí CBS News. „Násilnosti však začaly, jakmile byla rakev Abú Aklehové vynesena za brány nemocnice, kde se shromáždily izraelské bezpečnostní síly.“

Zpráva pokračuje: „Na videozáznamu je vidět, jak se vrhají k pohřebnímu průvodu a pak popadnou a surově napadnou některé smuteční hosty, včetně těch, kteří nesli rakev.“ Záběry skutečně ukazují brutální útok obušky a kopáním…

Izraelská policie ve svém prohlášení uvedla, že byla „nucena jednat“ poté, co byly házeny kameny, když průvod začal opouštět nemocnici.

Zdroj: zerohedge.com