Poté, co Netflix oznámil, že mu ubývají předplatitelé, začala společnost provádět některé změny. Netflix vydal varování pro zaměstnance ve svém novém „Culture Memo“. (Foto: Flickr)

Upozornila v něm zaměstnance, které uráží „škodlivý“ obsah na platformě, aby si našli práci jinde.

Memorandum, které získal server Variety a které signalizuje změnu kultury Netflixu, zřejmě vyvolaly reakce na speciál komika Davea Chappella a další. Aktivističtí zaměstnanci Netflixu uspořádali odchod kvůli tomu, že společnost uspořádala speciál, který považovali za transfobní.

V novém dokumentu Culture Memo je část nazvaná „Umělecké vyjádření“, v níž se uvádí, že platforma nebude cenzurovat některé umělce a hlasy, i když jejich obsah bude považován za „škodlivý“.

„Pokud by pro vás bylo obtížné podpořit šíři našeho obsahu, Netflix pro vás možná není tím nejlepším místem,“ píše se v memorandu. Dodává se v něm, že zaměstnanci možná budou muset pracovat na obsahu, který považují za škodlivý, a pokud jim není příjemné přijímat takové úkoly, měli by si najít práci jinde.

„Bavit svět je úžasná příležitost a zároveň výzva, protože diváci mají velmi odlišný vkus a úhel pohledu. Proto nabízíme širokou škálu televizních pořadů a filmů, z nichž některé mohou být provokativní,“ uvádí se v memorandu. Dále se v něm uvádí, že „podporujeme umělecké vyjádření tvůrců, s nimiž se rozhodneme spolupracovat“, a že je na divácích, aby „rozhodli, co je pro ně vhodné, oproti tomu, aby Netflix cenzuroval konkrétní umělce nebo hlasy“.

Zaměstnanec, který loni v říjnu zorganizoval odchod po zveřejnění Chappellova „transfobního“ speciálu s názvem „The Closer“, byl po úniku dat propuštěn.

Zdroj: reclaimthenet.org