V pátek izraelská média přinesla tento titulek: „Izraelské vlajky hrdě vlají u břehů Gazy“. (Foto: X)

Od čtvrtka začaly na internetu hojně kolovat záběry, na nichž vojáci IDF pořádají slavnostní vztyčení izraelské vlajky a pokládají kůly na dobyté oblasti Pásma.

V krátkém projevu během obřadu na pláži v Gaze, těsně předtím, než vojáci vedli národní hymnu, voják IDF řekl, že „toto je naše země“, a sdělil svým jednotkám, že vedou cestu Židům „k návratu do naší země“.

V návaznosti na tuto vysoce provokativní scénu vydal Írán v pátek nové varování, v němž uvedl, že rozšíření izraelských operací a útoků na nemocnice v Gaze a další provokativní činy činí rozšíření rozsahu války „nevyhnutelným“.

Podle státních médií íránský ministr zahraničí Hosejn Amirabdollahian sdělil toto prohlášení v telefonickém rozhovoru s katarským premiérem Mohammedem bin Abdulrahmanem bin Jassimem Al Thani.

„Vzhledem k rozšíření intenzity války proti civilním obyvatelům Gazy se rozšíření rozsahu války stalo nevyhnutelným,“ řekl Amirabdollahian.

Samostatně napsal na X, že „čas se pro Izrael krátí“, a uvedl: „Jediným Netanjahuovým přínosem bylo, že ještě více otřásl základy falešného izraelského režimu a ukázal zločinnou, násilnickou a agresivní tvář sionistického režimu při masakru žen a dětí v Gaze.“

Zdroj: israelhayom.com