Indická policie demoluje domy poté, co se protestující v Uttarpradéši zúčastnili protestů proti urážlivým výrokům na adresu proroka Mohameda. (Foto: Twitter)

V případě Šaranpuru policie sama sdílela videa domů demolovaných buldozery. Na videích je vidět, jak obecní týmy vyjíždějí s buldozery za silné policejní přítomnosti a demolují části domů dvou obviněných, kteří jsou nyní zatčeni za narušování klidu a společenského smíru.

Saharanpurská policie srovnala se zemí části bran a vnějších zdí domů obviněných Muzammila a Abdula Waqira. Policie uvedla, že zdemolované domy byly „nelegálními stavbami“. Podle okresního policejního velitele bylo v Saharanpuru zatčeno celkem 64 osob.

V Kanpuru policie zdemolovala nemovitost patřící jistému Mohammadu Ishtiyaqovi, který byl podle policie spojen se Zafarem Hayatem Hashmim, hlavním obviněným z násilných protestů, které se v Kanpuru konaly 3. června. Dotyčná nemovitost se nacházela ve Swaroopnagaru, tři kilometry od místa, kde v Kánpuru vypukly násilnosti.

V souvislosti s protesty týkajícími se kontroverzních výroků na adresu Proroka, které pronesli vedoucí představitelé BJP, zatkla policie státu UP v celém státě 230 osob. V sedmi okresech státu bylo zahájeno 11 případů.

Podle zprávy televize NDTV prohlásil další generální ředitel policie UP (právo a pořádek) Prashant Kumar, že situace ve státě je pod kontrolou, a uvedl, že donucovací orgány podniknou přísné kroky proti všem, kteří se „odváží“ narušit mír a harmonii. Dodal, že účastníkům násilností bude zabaven majetek a budou nuceni uhradit škody způsobené na soukromém i veřejném majetku.

Mezitím úřad hlavního ministra Yogiho Adityanatha uvedl, že policie již dostala volnost a instrukce k přísným zásahům proti „protispolečenským živlům“.

Zdroj: thewire.in