Prezident Emmanuel Macron vyměnil francouzského velvyslance v Maďarsku poté, co od něj přišlo memorandum, v němž tento diplomat chválil migrační politiku konzervativního maďarského ministerského předsedy Viktora Orbána, které nakonec ještě uniklo do médií.

Macron přes víkend vyměnil Erica Fourniera, kterého nahradil Pascalem Andreanim, když na levicový francouzský web Medianpart unikla důvěrná nóta datovaná 18. června.

V neděli Breitbart London hlásil, že pan Fournier napsal, že model politiky ministerského předsedy Orbána „předvídal problémy, které hnutí ilegální migrace přinese.“

Tento vyslanec při psaní uvedené diplomatické nóty odsuzoval „maďarofobii“ Evropy a kritizoval ten „intelektuální zvyk“, že „anglosaská a francouzská média musí urážlivým způsobem kvalifikovat jakoukoliv demokraticky zvolenou vládu, která není v souladu s jejich světovým názorem, jako ‚populistickou‘.“

Tento vyslanec při obhajobě maďarského práva nárokovat si křesťanské dědictví dodal: „Co by už mohlo být normálnější od národa, který 1018 let trvá jako pokračovatel svého otce zakladatele Svatého Štěpápan?“ (Maďarskou církev založil král Štěpán I, kterého Katolická církev později kanonizovala.)

Pan Fournier zlořečící všem těm v médiích establishmentu a politice, kdo Maďarsko obviňují z anti-semitismu, poukázal, že „skutečný současný anti-semitismus“ pochází od „muslimů ve Francii a Německu.“

Globalistický francouzský prezident v pátek v Bruselu tisku tvrdil, že v těchto komentářích „se nijak neodráží postoj Francie,“ kdy dodal: „Ty sentimenty v oněch slovech, která jste zmínili a která jste odhalili, já nijak nesdílím. Ani trochu.“

Macron pak zaútočil na Orbánův postoj proti masové migraci a proti otevřeným hranicím tvrzením, že Maďarsko si na svém písečku hraje „nekooperativní a nacionalistickou hru nehodnou Evropské unie,“ načež následně velvyslance Forniera vyhodil.

Tento fanatický eurofil kritizoval Orbána a polské vedení za jejich odmítání přijímat nucené přerozdělování migrantů z třetího světa, kteří při migrační krizi 2015 dorazili do Itálie a Řecka.

Maďarská účinná pohraniční bezpečnost od okamžiku vrcholu migrační krize srazila ilegální migraci od časů, kdy přes tuto středoevropskou zemi pronikaly do Evropy každý týden tisíce ilegálů, o 99 procent.

V dubnu Orbán vyhrál své třetí po sobě jdoucí funkční období jako ministerský předseda vládnoucí koalice pod jeho konzervativní stranou Fidesz a získal v parlamentu super-většinu, když kandidoval na platformě ochrany svého národa před vměšováním zahraničních skupin občanské společnosti (jako jsou ty vedené progresivním finančníkem otevřených hranic Georgem Sorosem) a obrany národních hranic a křesťanské identity.

Od loňského zvolení Macrona prezidentem se míra schvalování tohoto pro-EU federalisty propadla na rekordně nízkých 40 procent.

Zdroj: breitbart.com