Italský ministr vnitra Matteo Salvini ve svém posledním kroku na obhajobu tradiční rodiny vyhlásil, že budoucí identifikační formuláře budou žádat o vyplnění matky a otce místo „rodiče jedna“ a „rodiče dva“.

Tento populistický vůdce strany League vydal tento týden příkaz k této změně následně po četných dalších opatřeních na podporu konceptu tradiční rodiny.

„Už bylo dost rodiče 1 a 2. Obnovil jsem otce a matku,“ řekl, jak hlásí Il Giornale, Salvini.

„Řekli mi, že na webových stránkách ministerstva jsou formuláře pro vydávání elektronických občanek s kolonkami ‚rodič 1 a rodič 2‘,“ řekl Salvini s dodatkem: „Hned jsem tu webovou stránku nechal změnit, aby se obnovily definice ‚matka‘ a ‚otec‘ – je to sice jen malé gesto, ale udělám vše možné, aby to tak bylo stanoveno v Ústavě.“

„Budeme hájit přirozenou rodinou založenou na svazku mezi mužem a ženou,“ dodal.

Tento buřičský ministr vnitra rovněž zopakoval svůj odpor k náhradnímu mateřství nebo k „pronájmu děloh“ a zopakoval svůj slib podpořit ministra rodiny Lorenza Fontanu politikami střiženými na zvýšení porodnosti v Itálii.

„Cílem, jaký jsem vytkl odteď až do konce funkčního období, je zavést koncept rodinných odpočtů, abychom odměňovali porodnost a investovali do budoucnosti,“ řekl.

K politice pro-rodinné politiky Legue patří tři možné pečovatelské dny, daňové prázdniny pro rodiny a další pobídky, aby měly více dětí. Tato strana oznámila, že zavede tříprocentní daň na peníze posílané do zahraničí migranty, aby tak pomohli tyto nové programy platit.

Salvini rovněž uvedl, že navrhl snížení DPH, která by měla pomoci rodinám s tvrzením: „O euro nižší daň je dalším eurem pro děti. Samozřejmě, že to není rozhodující, cílem je udělat z rodinné jednotky osobu daňového poplatníka.“

Zdroj: breitbart.com