Uprostřed druhé světové války „americká bitevní loď vyzkoušela technologii navrženou samotným Einsteinem a dokázala se stát neviditelnou a teleportovat se.“ Tak se zrodil „filadelfský experiment“. (Foto: Flickr)

To, co je populárně známé jako Filadelfský experiment, odkazuje na údajný temný program amerického námořnictva nazvaný Projekt Rainbow.

Legenda praví, že armáda testovala generátor elektromagnetického pole, s jehož pomocí se snažila najít praktické využití teorie sjednoceného pole, kterou navrhl Albert Einstein.

Jednou větou: chtěli dosáhnout neviditelnosti.

Soukromí technici, kteří by nevěděli, co instalují, měli na USS Elridge, 93 metrů dlouhou bitevní loď, namontovat dva výkonné generátory, desítky metrů elektrických kabelů kolem trupu a další složitá elektronická zařízení.

Dne 22. července 1943 by se uskutečnil první předpokládaný experiment.

„Generátory aktivovaly elektromagnetické pole, které způsobilo, že bitevní loď na několik minut zmizela z dohledu obklopená nazelenalou mlhou.“

„Někteří námořníci si stěžovali na silnou nevolnost způsobenou tímto testem.“

„Zařízení bylo znovu nastaveno a druhý test se uskutečnil 28. října. Tentokrát celá loď zcela zmizela a objevila se na základně námořnictva v Norfolku , 600 kilometrů daleko a 15 minut v minulosti.“

„Během té doby tam byl spatřen. Poté opět zmizel uprostřed modrého blesku, aby se vrátil do Filadelfie“.

Oficiální prohlášení námořnictva

Jak se říká, následky tohoto druhého experimentu byly pro posádku tak zničující, že se námořnictvo rozhodlo projekt zrušit.

„U většiny námořníků se rozvinula schizofrenie a někteří zcela přišli o rozum“.

„Mnozí byli při zhmotnění vážně zraněni a jiní, kteří měli méně štěstí, se strašlivě srostli s trupem lodi.“

„Někteří po několika dnech od experimentu zmizeli a už se nikdy neobjevili.“

To je, obecně řečeno, hrůzný příběh, který udržují teoretici, ufologové a některé vědeckofantastické filmy. Námořnictvo existenci filadelfského experimentu vždy popíralo.

V prohlášení vydaném v listopadu 2000 Úřad námořního výzkumu (ONR) zcela popřel existenci jakýchkoli programů neviditelnosti nebo teleportace, stejně jako Einsteinovu účast.

V letech 1943 až 1944 však Einstein pracoval pro námořnictvo jako konzultant na částečný úvazek v oblasti teoretického výzkumu výbušnin a trhavin.

Samozřejmě neexistují žádné důkazy o tom, že by Einstein pracoval na čemkoli, co by souviselo s neviditelností nebo teleportací.

Jak tedy Filadelfský experiment vyšel najevo?

Odpovědí je série dopisů, které poslal Carl Meredith Allen pod pseudonymem Carlos Miguel Allende.

Allen byl údajně obchodním námořníkem, který viděl, jak z jeho vlastní lodi SS Andrew Furuseth mizí loď USS Elridge.

Allen údajný teleportační experiment popsal v korespondenci se spisovatelem a ufologem Morrisem Jessupem.

Ačkoli námořník nikdy neposkytl žádný věrohodný důkaz svých slov, Jessupa příběh fascinoval a zařadil jej do knihy nazvané Případ UFO.

Zdroj: kahanigar.com