Předseda strany Smer-SD Robert Fico se prostřednictvím videa, které je zveřejněné v článku portálu topky.sk, ostře vyjádřil o novinách Deník N. Podle něj mají za úkol zničit stranu SMER a nazval je mediálními teroristy.

Deník N dříve zveřejnil zprávu o tom, že podnikatel Norbert Bodor vypovídal na policii v souvislosti s vraždou novináře. NAKA ho údajně měla zadržet, ale on se to dozvěděl a přišel na policii sám. Bodor však tyto informace popřel. Fico v souvislosti s touto situací zdůraznil, že deník opět bez důkazů zveřejňuje lživé informace.

„Deník N si našel další cestu, jak útočit na SMER-SD a vytvářet dojem, že má něco společného s vraždou. Našli další osobu, kterou, jak tomu bylo v předchozích případech, automaticky a bez důkazů spojují s tragickými březnovými událostmi. A tuto osobu spojují se SMERem a samozřejmě lžou o ní," říká poslanec ve videu.

Mediální teroristé

Podle Fica se navíc novináři z Deníku N maří vyšetřování případu. Konkrétně tím, že zveřejnili jméno utajeného svědka. Podle něj ho tím pádem mohli rovnou zastřelit.

„Novináři z Deníku N a jeho majitelé jsou obyčejní mediální teroristé, kterým bych doživotně zakázal činnost v novinářské obci. Jak jsme konstatovali na našem sněmu v sobotu, už na sebe nenecháme plivat a čeká nás zajímavý právní, abych byl přesný, občansko-právní a trestně právní souboj s těmito teroristy," dodal Fico.

Syn majitele SBS Bonul Norbert Bodor má být podezřelý v souvislosti s kauzou Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Před několika dny měl údajně prokurátor Úřadu speciální prokuratury vydat příkaz k jeho zadržení z důvodu jeho výslechu. Informoval o tom Deník N na svém webu a dodal, že Bodor se měl podílet na sledování novinářů.