Dr. Anthony Fauci rezignuje na řadu funkcí, včetně funkce ředitele Národního institutu pro alergie a infekční choroby (NIAID), vedoucího laboratoře NIAID pro imunoregulaci a své nejznámější funkce hlavního lékařského poradce prezidenta Joe Bidena. (Foto: Flickr)

Fauci v pondělí oznámil, že v prosinci odstoupí ze všech tří funkcí.

Fauci strávil ve funkci ředitele NIAID téměř čtyři desetiletí. Od roku 2020 je uznáván spíše jako podvodník než uznávaný Dr. Fauci.

Tehdy začal v zemi pravidelně vyvolávat strach založený na COVID, kázal o nošení (zbytečných) masek zdánlivě nepřetržitě, vyhýbal se veřejným místům a rodinným setkáním a dokonce se pokusil zrušit Vánoce.

Fauci je navíc významným zastáncem boosterů proti COVID-19 – více, více, více! – zašel dokonce tak daleko, že navrhoval, aby lidé nebyli plně očkováni, pokud nebyli očkováni posilovacími vakcínami.

V prohlášení, které vydal Státní zdravotní ústav, Fauci částečně uvedl:

„I když odcházím ze svých současných pozic, neodcházím do důchodu. Po více než 50 letech práce ve státní správě se hodlám věnovat další etapě své kariéry, dokud mám ještě tolik energie a vášně pro svůj obor. Chci využít to, co jsem se naučil jako ředitel NIAID, k dalšímu rozvoji vědy a veřejného zdraví a k inspiraci a vedení další generace vědeckých lídrů, kteří pomohou připravit svět na budoucí hrozby infekčních nemocí.“

Dá se říci, že většina by byla raději, kdyby odešel v tichosti do důchodu, společensky se distancoval doma (v masce) a zároveň umožnil někomu jinému (komukoli jinému), aby vedl další generaci vědeckých lídrů.

S tím souhlasí i zakladatel OutKicku Clay Travis, který na Fauciho chystanou rezignaci reagoval částečně na Twitteru: „Fauci by měl být obviněn z trestného činu za lhaní kongresu o zisku funkcí výzkumu a covidu.“

Zdroj: outkick.com