Americký odborník na prevenci a kontrolu epidemie Anthony Fauci v úterý řekl, že nová varianta COVID-19 Omicron se šíří po Spojených státech jako lesní požár a může pravděpodobně infikovat každého. Očkování je nicméně stále nejlepší ochranná metoda. (Foto: Flickr)

Podle zprávy americké televize CNN Anthony Fauci upozornil: „Nová varianta Omicron má úžasnou a bezprecedentní schopnost šíření a nakonec nakazí téměř skoro každého.“

Ve Spojených státech v současné době není očkován zhruba jeden z pěti lidí, tedy přibližně 65 milionů lidí. Podle údajů amerického Centra pro prevenci a kontrolu nemocí (CDC) bylo celkově naočkováno více než 62 % obyvatel, ale pouze 23 % obyvatel bylo očkováno třetí injekcí.

Anthony Fauci uvedl, že když mají komunity dostatečná ochranná opatření a léky, které mohou léčit vážné formy COVID-19, tak to symbolizuje, že epidemie vstoupí do nové etapy.

Počet hospitalizovaných pacientů nakažených COVID-19 ve Spojených státech vytvořil téhož dne nový rekord, což přineslo obrovský tlak na zdravotnický systém. Několik států uplatnilo příslušná krizová reakční opatření.

Podle údajů amerického ministerstva zdraví a veřejných služeb bylo do 11. ledna hospitalizováno ve Spojených státech 145,9 tisíc lidí, což je více než 142,2 tisíc ve stejném období minulého roku, a je to dvakrát více než před dvěma týdny.

Zdroj: cnn.com