Rodina zesnulého násilníka George Floyda vyhrožuje, že zažaluje Kanyeho Westa poté, co se z hvězdného baviče stal kulturní kritik, který během nedávného rozhovoru řekl pravdu o jeho smrti. (Foto: Nationalfile / Twitter)

West se v poslední době dostal na titulní stránky mezinárodních médií díky tomu, že narušil korporátní mediální, jednostranný narativ.

Kanye West se připojil k podcastu Drink Champs v epizodě, která byla odvysílána v sobotu, a řekl pravdu o smrti George Floyda. To vedlo Floydovu rodinu, která na narativu BLM kolem jeho smrti vydělala miliony dolarů, k tomu, že veřejně pohrozila Westovi právními kroky, zřejmě v rámci posledního pokusu o finanční soudní vyrovnání.

Doposud tak kromě toho, že od města Minneapolis, kde Floyd při zatýkání zemřel, obdržela vyrovnání ve výši více než 27 milionů dolarů, vydělala jeho rodina desítky milionů dolarů prostřednictvím služby GoFundMe a darů od levicových skupin s velkými penězi.

„Zasáhli ho fentanylem. Když se podíváte, ten chlap neměl na krku ani tak koleno,“ řekl Kanye West v podcastu Drink Champs.

Westovo vysvětlení Floydovy smrti je ozvěnou informací, které vyšly najevo během soudního procesu s bývalým policistou z Minneapolis Derekem Chauvinem, jenž byl obviněn z vraždy. Porota byla pod obrovským mediálním a politickým tlakem a Chauvin byl u soudu odsouzen za zabití George Floyda, přestože Floyd měl v těle dostatek fentanylu a metamfetaminu na to, aby „zabil tři lidi“.

Navzdory lékařským faktům právní zástupce Floydovy rodiny Lee Merritt v nedělním tweetu prohlásil, že jeho klienti „zvažují žalobu za Kanyeho nepravdivá prohlášení“ o způsobu Floydovy smrti.

„Tvrzení, že Floyd zemřel na fentanyl, a ne na brutalitu zjištěnou trestněprávně a občanskoprávně, podkopává & snižuje boj Floydovy rodiny,“ pokračoval Merritt a zřejmě pohrozil, že každý, kdo zpochybní vyprávění George Floyda, bude čelit následkům.

Kanye West se však při vyvracení mýtů kolem George Floyda nezastavil u fentanylu.

Kanye dále rozmetal levicový mediální narativ, který Floyda vykresluje jako nevinnou černošskou oběť, která se přimlouvala za svou matku, když ho bílý policista udusil kolenem, a připomněl posluchačům podcastu další informace, které vyšly najevo u soudu.

„Když řekl ‚mama‘, mama je jeho přítelkyně. Říkali, že křičel pro svou mámu. Mama byla jeho přítelkyně,“ vysvětlil West.

Níže se podívejte, jak Kanye West odhaluje falešné vyprávění BLM:

Zdroj: nationalfile.com