„Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře,” připomíná slova tureckého prezidenta z 19.ledna 2019 Jaroslav Štefec na svém facebooku. (Foto: Youtube)

Svou vizi obnovy osmanského impéria sdělil Recep Tayyip Erdogan světu 19. ledna 2019 v Izmiru.

Co na to svět? Mlčí a tváří se jakoby nic. Nás se to přece netýká. Stejně jako se nás "to" netýkalo, když Adolfu Hitlerovi vyšlo jeho "stěžejní dílo" Mein Kampf. Přestože si tehdy mohli všichni přečíst, jakou apokalypsu nově vycházející diktátorská hvězda připravuje.

Hrůzy, které "to" přineslo Evropě a především tehdejšímu SSSR, jsou stále ještě hluboko vryty v historické paměti evropských národů. Rád bych věřil, že dnešní Evropa je nejen o 75 let starší, ale také minimálně stejně moudřejší. Obávám se ale, že se mýlím.

Pro doplnění snad jen komentář velmi dobře informovaného bezpečnostního experta a znalce Středního východu Davida Bohbota:

„Proč se všichni soustředí na koronavirus? 1. aby jsme nevnímali naplno tu invazi, 2. aby se nemuseli rozhodnout, co s tím udělat, protože se bojí a nemají tušení, jak to vyřešit. Nevěřte falešným číslům. Už víc než 150 000 lidí překročilo hranice do EU!!

Zdroj:  pz.cz