Česko opět hlásí skokový nárůst nemocných, pouze za středu se objevilo 31 nových případů, prozatímní maximum za jeden den! Nové případy se ve středu objevily v Praze, Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Olomouckém, Moravskoslezském, Zlínském, Libereckém, Jihočeském a Jihomoravském kraji. (Foto: Southcom)

O nových případech ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pravidelně informuje na Twitteru. Již v noci sdílel příspěvek, ve kterém informuje o skokovém nárůstu nakažených v Česku. Premiér Babiš zase vyvrací nepravdivé informace o „zavírání obchodů“ a „karantény Prahy“.

„Během dneška výrazně vzrostl počet pozitivních případů. V tuto chvíli jich máme 94. To je o 31 víc než včera večer. Případy jsme dnes zaznamenali v Praze, Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Olomouckém, Moravskoslezském, Zlínském, Libereckém, Jihočeském a Jihomoravském kraji,“ napsal Vojtěch v noci na čtvrtek.

Dnes časně ráno sdílel další příspěvek, ve kterém uvádí, že přes noc zůstala situace stejná a ke čtvrtečnímu ránu je nadále 94 pozitivních pacientů. Přičemž vyšetřených již v Česku bylo 1 816 osob.