Turecké stíhací letouny F-16 pokračují v útocích na pozice syrské armády v provincii Idlib v reakci na ostřelování tureckých vojáků, prohlásil turecký prezident Tayyip Erdogan. (Foto: DoD, Turkey)

Turecké ministerstvo obrany dříve informovalo, že čtyři turečtí vojáci zahynuli a 10 dalších bylo zraněno při střetu se syrskou vládní armádou v Idlibu. Jeden raněný voják je v těžkém stavu.

„V Idlibu zahynuli čtyři naši, deset utrpělo zranění, jsou v nemocnicích. Reagovali jsme na to a budeme to dělat vždy. Pokračujeme v útocích. Hodláme rozhodně pokračovat v boji,“ řekl Erdogan novinářům.

„Naši ministři zahraničí a obrany a šéf rozvědky kontaktují ruské kolegy. Ještě důležitější ale je, že nedosáhneme-li výsledku, budu sám informovat svého kolegu o závažnosti nynější situace. Dali jsme našim ruským kolegům na srozuměnou, aby nám ‚nestáli v cestě‘,“ dodal turecký prezident.

„Po útoku na naše vojáky jsme také vícekrát zaútočili a pokračujeme v útocích na přesné body…. Do dneška jsme zaútočili na 46 objektů (pozn. syrské armády). Bylo to 122 dělostřeleckých a 100 minometných útoků, nasadili jsme stíhačky F-16, operace pokračuje. Ti, kdo chtějí zkoušet pevnost tureckého odhodlání, pochopí svůj omyl. Hodláme pokračovat v našich operacích,“ řekl Erdogan novinářům.

Sdělil, že turecká armáda zneškodnila v Idlibu 30-35 syrských vojáků.

Zdroj:  ft.com