Elon Musk má nový přírůstek do rodiny, který dostal jméno X Æ A-12. Nehledě na reálně nevyslovitelné jméno dítěte ale americký miliardář říká, že mluvená řeč zastará a brzy se stane zbytečnou. Mají tomu pomoci nové technologie. (Foto: Twitter)

Miliardář se zúčastnil nového dílu rozhovoru Joe Rogan Experience, kde mu mimo jiné pogratulovali k narození dalšího dítěte. Moderátor se tázal ohledně jeho „unikátního“ jména, které se v mnoha médiích stalo senzací.

„Jak to jméno vyslovujete?“ ptal se moderátor.

„No, zaprvé, s tím jménem z větší části přišla moje partnerka… Je skvělá v hledání jmen,“ řekl Musk a dodal: „Je to X, písmeno X, potom AE, což se vyslovuje jako „eš“, a potom A-12 už jsem dodal já – to znamená Archanděl-12, což bylo průzkumné letadlo CIA, z něhož byl později vyvinut stroj SR-71, „nejvíc cool letadlo na světě“.

Jakmile rozhovor šel na neutrální témata a na téma umělé inteligence, Musk prohlásil, že technologie Neuralink – bateriový implantát do lebky, by mohl začít být používán v průběhu několika let a potenciálně by mohl „napravit téměř vše, co je s mozkem špatně“. Díky používání tohoto nového zařízení by mohla, podle slov Muska, zastarat lidská řeč.

„Byl byste schopen komunikovat rychleji a daleko přesněji… Nejsem si jistý, co by se v takovém případě stalo s jazykem,“ prohlásil.

„Nepotřeboval byste mluvit,“ dodal.

Na otázku, jak dlouho bude trvat, než vývoj bude schopen toto zajistit, Musk řekl, že by se mohlo jednat o pět až deset let – „v nejlepším případě“, pokud technologie dále porostou stávajícími tempy. Následně dodal, že někteří lidé by mohli pokračovat v mluvení „ze sentimentálních důvodů“.