Šéf společnosti Tesla Inc Elon Musk v pondělí odhalil svůj 9,2% podíl ve společnosti Twitter Inc, čímž se pravděpodobně stal největším akcionářem této mikroblogovací stránky a vyvolal 23% nárůst jejích akcií. (Foto: Flickr)

Muskův krok přichází v těsném závěsu za jeho tweetem, v němž uvedl, že „vážně uvažuje“ o vybudování nové platformy sociálních médií, a zároveň zpochybnil závazek Twitteru vůči svobodě projevu.

Z dokumentace vyplynulo, že Musk vlastní 73,5 milionu akcií Twitteru, což na základě páteční závěrečné hodnoty akcií oceňuje jeho pasivní podíl ve společnosti až na 2,9 miliardy dolarů. Akcie jsou v držení fondu Elon Musk Revocable Trust, jehož je jediným správcem.

V poslední době se k platformě sociálních médií a její politice staví kriticky a tvrdí, že společnost podkopává demokracii tím, že nedodržuje zásady svobody projevu.

„Očekávali bychom, že tento pasivní podíl je jen začátkem širších rozhovorů s představenstvem/vedením Twitteru, které by nakonec mohly vést k aktivnímu podílu a potenciální agresivnější vlastnické roli Twitteru,“ napsal ve své poznámce analytik společnosti Wedbush Dan Ives.

Zdroj: yahoo.com